סדנאות מדע מקוונות לתלמידים הלומדים בכיתות ג'-ט'

 

מרכז נוער שוחר מדע מגיש סדרת סדנאות קצרות ומקוונות במגוון נושאים מדעיים.

בכל סדנה מדעית יהיו חמישה מפגשים אינטראקטיביים בליווי מדריכים ופעילות עצמאית של הילדים.

מפגשים חד שבועיים, למשך שעה וחצי כל מפגש.

בכל סדנה ישתתפו עד 35 תלמידים ויהיה קשר רציף בין המדריכים למשתתפים.

עלות כל סדנה 148 ₪, ניתן להירשם למספר סדנאות בהתאם לגיל המשתתפים.

 

לתלמידי כיתות ג'-ד':

עפים על החלל – סדנה בנושא תעופה וחלל

בקורס שלנו  השמים הם רק שלב המעבר בדרך אל החלל. נלמד על תעופה וכלי תעופה שונים כגון מצנח, רקטות, מסוקים, מטוסים וכמובן חלליות. על מנת להבין את התנועה באוויר נבנה ונטיס רכבי תעופה בסיסיים. נמשיך אל הכוכבים ונלמד לראותם בטלסקופ שנרכיב יחדיו, נכיר את מערכת השמש, נבנה שעון שמש ו"שעון ירח" ונטייל ברחבי החלל בעזרת תוכנה אסטרונומית.   

אז, מוכנים לשיגור?

הסדנה תחל בתאריך 25.5, ימי שני, בין השעות 18:00-19:30בממשק zoom.

**לסדנה זו יש ערכת הרכבה ולימוד אישי לאיסוף מקמפוס ספרא וקמפוס רחובות. 

 

האלמנט החמישי – סדנה בנושא כימיה ופיזיקה

כבר בעת העתיקה חילקו את החומרים סביבנו לארבעה יסודות או אלמנטים שונים - מים אדמה אש ואוויר. אלמנטים נפרדים שחוקי הפיזיקה הכימיה פועלים על כולם. בפעילויות נלמד ונכיר את הקשור לכל אלמנט ונבין שבעצם כולם מחוברים יחדיו ופועלים באופן התלוי זה בזה.

המשתתפים יכירו את התנהגותם של יסודות הקיימים בטבע, יכינו מיקרוסקופ מטיפת מים, יתקינו "קשית שתיה" לצמח שישתלו, יאספו בעצמם פחמן דו חמצני, ויבנו דגם של הריאות שלנו! את כל אלה ועוד תוכלו לגלות בפעילויות, ניסויים וסרטונים בסדנה זו.

הסדנה תחל בתאריך 3.6, ימי רביעי, בשעה 17:00 בממשק zoom.

 

האלמנט החמישי בערבית – العنصر الخامس - ورشة عمل الكيمياء والفيزياء

 في العصور القديمة ، تم تقسيم المواد من حولنا إلى أربعة عناصر أو عناصر مختلفة - الماء والتربة والنار والهواء. وهم عبارة عن عناصر منفصلة تتطبق عليهم قوانين الفيزياء والكيمياء.  في الأنشطة سوف نتعلم ونتعرف على العلاقة مع كل عنصر ونفهم أنه في الواقع جميعهم مرتبط ببعضه البعض، بحيث أن الواحد منهم يعتمد على الآخر.

 سوف يتعرف المشاركون على سلوك العناصر الموجودة في الطبيعة ، ويقوموا بإعداد ميكروسكوب من قطرات الماء ، وتركيب "قش الشرب" للنبات الذي سوف يزرعونه، وجمع ثاني أكسيد الكربون بأنفسهم ، وبناء نموذج للرئتين!  يمكنكم اكتشاف كل هذا وأكثر في الأنشطة، والتجارب ومقاطع الفيديو في ورشة العمل هذه.

 

הסדנה תחל בתאריך 1.6, ימי שני, בשעה 17:00 בממשק zoom.

 

 

לתלמידי כיתות ה'-ו':

טעימות מדע – סדנה העוסקת בכימיה במטבח הביתי

משחר האנושות ידוע לכל שאוכל "יוצר חיבור בין אנשים"  אולם רק בעשורים האחרונים אנו מתוודעים לחיבורים ולתגובות שמתרחשים בין אטומים ומולקולות במהלך הבישול הטיגון והאפייה. במהלך המפגשים נכיר מקרוב קבוצות חומרים ומושגים מעולם הכימיה שיסייעו לכם בזמן שהותכם במעבדה הביתית שלכם - המטבח ובכך ליהנות לא רק מטעם משופר אלא גם מחוויה מדעית!

הסדנה תחל בתאריך 3.6, ימי רביעי, בשעה 17:00 בממשק zoom.

 

מדעי החיים -  סדנה בנושא ביולוגיה

אנו חיים בעולם בעל מגוון עצום של צמחים ובעלי חיים קטנים וגדולים. חלקם מוכרים לנו יותר וחלקם פחות אך לכולם מאפיני חיים משותפים. במהלך הסדנה נכיר מקרוב יצורים שונים  נלמד על מערכות שונות בגוף האדם  ועל חמשת הקבוצות של רכיבי תזונה הנחוצים לתפקודו התקין של גוף האדם. 
במהלך המפגשים נתנסה במגוון הדגמות תצפיות ניסויים וסיורים וירטואליים במעבדות יחודיות בפקולטה לחקלאות.
**לסדנה זו יש ערכת הרכבה ולימוד אישי לאיסוף מקמפוס ספרא וקמפוס רחובות.

הסדנה תחל בתאריך 1.6, ימי שני, בשעה 17:00 בממשק zoom.

 

 

לתלמידי כיתות ז'-ט':

לא בא בחשבון -  סדנה בנושא מתמטיקה

האם אפשר לדעת מראש מי ינצח במשחק שחמט? איך מחלקים פרוסת עוגה בצורה שוויונית? איך אפשר לעבור בכל המתקנים בלונה - פארק בצורה המהירה ביותר? איך מחשבים פותרים חידות, ואיך זה קשור לטיול בעיר אחת ברוסיה? למה מתמטיקאים אוהבים צבעים, ומה הקשר לפייסבוק ואינסטגרם?

בסדנה ננסה להבין מהי תורת המשחקים ואיך ניתן ליישם אותה בחיים, מהי תורת הגרפים ועוד נושאים מרתקים במתמטיקה שלעולם לא תלמדו בבית ספר.

הסדנה תחל בתאריך 3.6, ימי רביעי, בשעה 18:30 בממשק zoom.

 

ילדי עובדים קבועים ועובדים ארעיים המועסקים באוניברסיטה מעל חמש שנים ברציפות, פטורים מתשלום שכ"ל בהתאם לחלקיות משרתם ותקופת המינוי וזאת בהתאם להוראת הנהלה מס' 05-017. סכום הפטור ייזקף להכנסתו של ההורה לצורך חישוב ניכויי המס. במקרה של פטור חלקי משכ"ל החלק היחסי ישולם ע"י ההורה.

 

 

הירשמו עכשיו