חוגים

פעילויות  >  ילדים ונוער  >  חוגים

מרכז נוער שוחר מדע דוגל בחשיפה של תלמידים למדע כפי שנלמד ונחקר באוניברסיטה, בדגש על עידוד הסקרנות של הילדים והנוער, הקישור של המדע לחיינו, והחוויה המדעית בכללותה.

לכן, החוגים במרכז נוער שוחר מדע, הם חוגים מדעיים בדגש חוויתי – החוויה של שאילת שאלות מדעיות, חווית המחקר, חווית התגלית וההמצאה, והחוויה של רכישת ידע בצורה פעילה.
 
חוגים
 
הפעילויות בחוגים מועברת  בצורת הרצאות אינטראקטיביות, סדנאות ופעילויות במעבדה. מרכז נוער שוחר מדע מציע מגוון חוגי העשרה בשעות אחר הצהריים. החוגים מיועדים לתלמידי כיתה ג' ועד תלמידי התיכון ומתקיימים בקמפוס אדמונד י. ספרא (גבעת רם) ובפקולטה לחקלאות, מזון וסביבה ע"ש סמית בקמפוס רחובות.  

החוגים יתקייימו בין השעות 17:00-18:30

מספר מפגשים: 20

עלות: 1450 ש"ח 

מיקום: מרכז נוער שוחר מדע, קמפוס ספרא, (גבעת רם).

החוגים יחלו בשבוע של ה-22.10.17 וצפויים להסתיים עד לשבוע של ה-22.4.17.

 

ימי ראשון

ימי שני

ימי רביעי

 

"יסודות הכימיה" לכיתות ג'-ד'

"ביולוגיה עולם מלא חיים" לכיתות ג'-ד'

 

"עיצוב חכם זה מהטבע שלנו" לכיתות ה'-ו'

"פיסיקה בגל אחר" לכיתות ה'-ו'

חוקרים חלל לכיתות ז', (נדרשים מיונים)

"להדפיס את החלום" לכיתות ז'-ח'

פוטושופ- לכיתות ז'-ח'

 

 

"להפוך מחשבה למציאות" לכיתות ה'-ו'

  מדעי החלל בסיסי לכיתות ו', (נדרשים מיונים) הכשרת צוות צעיר- חטיבת מדעי החלל         (קבוצה סגורה)
 

בית הספר למדעי החלל, (תכנית תלת שנתית)

*ההרשמה הסתיימה

אסטרונאוטים צעירים לכיתות ה', (נדרשים מיונים)

*ההרשמה הסתיימה

לחצן
 
ההרשמה תפתח במהלך חודש ספטמבר
למידע נוסף ניתן לפנות לרכזת טליה דים
בטל': 02-6584901 או במייל: talyan@savion.huji.ac.il               

חוגים לכתות ג'-ד'

פעילויות  >  ילדים ונוער  >  חוגים > חוגים לכתות ג'-ד'

 

לכיתות ג'-ד'

ההרשמה תפתח במהלך חודש ספטמבר

יסודות הכימיה

אינספור חומרים נמצאים סביבנו ומשרתים אותנו בתחומים שונים בחיינו. חלק מהחומרים פשוטים ואחרים מורכבים וחדישים בהתאם לתקופה המודרנית בה אנו חיים ומפותחים על ידי כימאים בטכנולוגיות שונות.
נכיר את מבנה החומר מהיסוד נלמד על עקרונות של תהליכים כימיים תוך התנסות מעשית חווייתית ומאתגרת בכל מפגש של ניסויים מרהיבים כגון: גידול גבישים, בניית מזרקות מחליפות צבעים, שיגור טילים ועוד... 
לחוג יש להגיע במכנסים ארוכים ונעלים סגורות.

ביולוגיה עולם מלא חיים

האם אתם מכירים את כל צורות החיים על פני כדור הארץ? מיהו הדג המהיר ביותר? ומי החרק הכבד ביותר? איזו חיה טועמת בעזרת הרגליים שלה? למה לטווס זנב כל כך מפואר?. נערוך היכרות עם מגוון נושאים נבחרים בביולוגיה. הפעילות תתבסס על עבודת מעבדה, הדגמות ותצפיות תוך שימת דגש על הבנת שיטת המחקר המדעית וחשיבה עצמאית. גילויים חדשים ומרתקים מעולם החיים: עולם מלא יצורים נראים ובלתי נראים, קטנים וגדולים, מעניינים ולעיתים אף נראים מוזרים בואו לחוות עולם מעט שונה אך מלא חיים!

לחצן

.

חוגים לכתות ה'-ו'

פעילויות  >  ילדים ונוער  >  חוגים > חוגים לכתות ה'-ו'

ההרשמה תפתח במהלך חודש ספטמבר

כיתות ה'-ו'

"עיצוב חכם זה מהטבע שלנו"

ביודיזיין (BIO-DESIGN ) וביומימקרי ( Biomimicry) הם תחומים המבקשים ללמוד ולחקות את הטבע בדרכים חדשניות ויצירתיות.

נחקור את הטבע, נתבונן בו מרמה מיקרוסקופית עד תהליכים מרחביים, נגלה את סודותיו שיתנו לנו כלים חדשים לעצב וליצור לא רק בהשראת המדע אלא גם בעזרתו. נכיר תחומים ועקרונות שונים במדעי הכימיה ביולוגיה ופיזיקה.

נלמד ונחקור מנגנונים, מבנים או תהליכים שקיימים בטבע שהאדם לומד מהם, לקח מהם השראה או ממש חיקה אותם על מנת לפתח וליצור חומרים או מכשירים שיסיעו לו.

כל משתתף ביחיד או בקבוצה יעבוד על פרויקט אישי משלב הרעיון דרך מחקר, ועד העיצוב והביצוע הסופי שלו והצגתו.

החוג מיועד עבור תלמידים אוהבי יצירה ושוחרי מדע.

 

פיסיקה בגל אחר

משחר האנושות, ניסה האדם להבין את התנהגות החומר והכוחות הפועלים עליו : מדוע עצמים נופלים לקרקע באין תמיכה? מה קובע את אופיים של חומרים? מה משפיע על תנועת גרמי שמיים?

במהלך המפגשים ננסה להתחקות אחר דרכי חשיבה של מדענים וחוקרים שניסחו את העקרונות בעזרתן ניתן להבין תופעות רבות בחיינו. בעזרת מסכת ניסויים הדגמות והפעלות נחקור את העולם  המופלא הסובב אותנו.

 

להפוך מחשבה למציאות- הדפסה תלת ממדית

כולנו השתעשענו לא פעם בשאלה איך היו חיינו נראים אילו יכולנו להפוך מחשבה למציאות וליצור בהינף יד כל חפץ או מוצר שנרצה. אף שהרעיון הזה עדיין פנטזיה, אפשר בימנו לייצר בלחיצת כפתור כמעט כל חפץ שנחפוץ: צעצועים בגדים, נעלים, שתלים רפואיים מאכלים ועוד. רק דמינו לעצמכם שלכל אחד מאתנו תהיה מדפסת תלת- ממד. נוכל לייצר בביתנו כמעט כל כלי שנרצה ובמקום לסחור במוצרים נקנה ונמכור קבצי דגמים של מוצרים. מומחים מערכים כי זה רק עניין של זמן עד שלכל אחד מאתנו תהיה מדפסת כזו בבית. עד אז אתם מוזמנים ללמוד איך היא פועלת ולהתנסות בתכנון ותכנות ובניית מודלים דיגיטליים מקוריים מאפס ועד ליצירתם והרכבתם כעצם ממשי המודפס בתלת ממד.

החוג מיועד לתלמידים אוהבי מחשבים תכנות וטכנולוגיה. נדרשת שליטה באותיות באנגלית.

 

"מדעי החלל בסיסי"

חוג "מדעי החלל בסיסי" מיועד לתלמידי כתות ו' וישלב לימודי חלל, אסטרונומיה ואסטרוביולוגיה עם תרגול והפעלת אמצעי תצפית ותכנות מתקדמות. סילבוס החוג עשיר ביותר ומכיל מבחר נושאים מובילים אשר יועברו לתלמידים בעזרת מצגות, ערכות לימוד, סרטונים, מעבדות, סיורים והרצאות ייחודיות. בין הנושאים ניתן למצוא טלסקופים, תעופה וחלל, תכנית החלל הישראלית, טילים, לוויינים ועוד.  

  • החוג יתקיים החל מסוף חודש אוקטובר 2017 פעם בשבוע אחר הצהריים, במרכז נוער שוחר מדע, קמפוס ספרא (גבעת רם).
  • הקבוצה תכלול 18 משתתפים מאזור ירושלים רבתי.
  • החוג מסובסד ע"י סוכנות החלל והשתתפות התלמידים מותנית בתשלום סמלי.

 על תלמידים המעוניינים להתחיל את תהליך המיונים  - למלא את הטופס האינטרנטי המופיע בקישור הבא:

https://goo.gl/forms/mwPaL78DZvDCXx7E3

 

לחצן

  • אנו ניצור קשר ישירות עם התלמידים המתאימים להגיע לסדרת המיונים.

.

 

חוגים לכיתות ז'-ח'

 

ההרשמה תפתח במהלך חודש ספטמבר

פוטושופ

מאז המצאת האינטרנט, הפוטושופ והסמרטפונים הראיה שלנו הפכה להיות ראיה דרך מסכים. אנו חיים בעידן שדורש מאתנו לשתף מסרים מילוליים ומסרים חזותיים ועוד לעשות את זה "נכון". במהלך החוג תוכלו לרכוש כלים רבים המפתחים מיומנויות עיצוב חשובות בעולם הגרפיקה תוך שכלול הכישורים קיצור פקודות והכרות יסודית עם התוכנה. באו ללמוד איך לגרום לתמונה אחת להיות שווה לאלף לייקים.

להדפיס את החלום- הדפסה תלת ממדית

השינויים הטכנולוגיים בעשורים האחרונים הביאו עימם עולם חדש של הדפסה תלת ממדית. טכנולוגיה זו מאפשרת ייצור מוצרים שונים בהתאמה אישית ובמורכבות גבוהה. בין אם אתם חסידים של טכנולוגיה וגאדג'טים או מייקרים חובבים, כנראה שטרנד הדפסות התלת ממד סיקרן אתכם. אנו מזמינים אתכם לחוג חשיפה שיקנה לכם כלים וידע לתכנן מודלים דיגיטליים מקוריים המשלבים אלמנטים ועקרונות מדעיים ועד ליצירתם והרכבתם כעצם ממשי המודפס בתלת ממד.

החוג מיועד לתלמידים אוהבי מחשבים תכנות וטכנולוגיה. נדרשת שליטה ביכולת קריאה באנגלית.

 

חוקרים חלל 

חוג "חוקרים חלל" מיועד לתלמידי כתות ז' וישלב לימודי חלל ואסטרונומיה עם העמקה ותרגול בעולם החקר. סילבוס החוג עשיר ביותר ומכיל מבחר נושאים מובילים אשר יועברו לתלמידים בעזרת מצגות, ערכות לימוד, סרטונים, מעבדות, סיורים והרצאות ייחודיות. בין הנושאים ניתן למצוא טלסקופים, תעופה וחלל, תכנית החלל הישראלית, טילים, לוויינים ועוד.  

  • החוג יתקיים החל מסוף חודש אוקטובר 2017 פעם בשבוע אחר הצהריים, במרכז נוער שוחר מדע, קמפוס ספרא (גבעת רם).
  • הקבוצה תכלול 18 משתתפים מאזור ירושלים רבתי.
  • החוג מסובסד ע"י סוכנות החלל והשתתפות התלמידים מותנית בתשלום סמלי.

 על תלמידים המעוניינים להתחיל את תהליך המיונים  - למלא את הטופס האינטרנטי המופיע בקישור הבא:

https://goo.gl/forms/OMWrynTjUZCiAzMe2

 

לחצן

  • אנו ניצור קשר ישירות עם התלמידים המתאימים להגיע לסדרת המיונים.

 

 

כיתות י'-י"ב

חטיבת מדעי החלל

הכשרת צוות צעיר - חחטיבת מדעי החלל מונה עד 40 מדריכים ועוזרי מדריך המשמשים במגוון פעילויות אותן מספקת החטיבה. הצוות הבכיר הם לרוב סטודנטים לתארים מתקדמים העוברים הכשרה מתאימה ולאחר מכן השתלמויות אישיות על פי נטייתם. הצוות הצעיר, המשמשים כעוזרי המדריך, מסיימים קורס מתקדם במדעי החלל ולאחר מכן השלמות של הדרכה וידע רלוונטי.