חוגים

פעילויות  >  ילדים ונוער  >  חוגים

 

מרכז נוער שוחר מדע מציע מגוון חוגי העשרה בשעות אחר הצהריים. החוגים מיועדים לתלמידי כיתה ג' - ו' ומתקיימים בקמפוס אדמונד י. ספרא (גבעת רם).

חוגים 2021

החוגים יחלו בתאריך 17.10.21 - בימי ראשון 17:00-18:30

עלות: 1550 ש"ח עבור 20 מפגשים

כל החוגים מתקיימים בימי ראשון

 

ג'-ד'

ה'-ו'

מדענים צעירים

להפוך מחשבה למציאות- הדפסת תלת מימד

יסודות בכימיה

מעבדה פצצה

  לכיתות ה' - מיונים לביה"ס למדעי החלללהרשמה למיונים
 

הירשמו עכשיו

למידע נוסף ניתן לפנות לרכזת טליה דים

בטל': 02-6584901 או במייל: talyan@savion.huji.ac.il               

חוגים לכתות ג'-ד'

פעילויות  >  ילדים ונוער  >  חוגים > חוגים לכתות ג'-ד'

לכיתות ג'-ד'

החוגים יחלו בתאריך 17.10.21 - בימי ראשון 17:00-18:30

הירשמו עכשיו

יסודות הכימיה- ג'-ד'

אינספור חומרים נמצאים סביבנו ומשרתים אותנו בתחומים שונים בחיינו. חלק מהחומרים פשוטים ואחרים מורכבים וחדישים בהתאם לתקופה המודרנית בה אנו חיים ומפותחים על ידי כימאים בטכנולוגיות שונות.

נכיר את מבנה החומר מהיסוד נלמד על עקרונות של תהליכים כימיים תוך התנסות מעשית חווייתית ומאתגרת בכל מפגש של ניסויים מרהיבים כגון: גידול גבישים, בניית מזרקות מחליפות צבעים, שיגור טילים ועוד...

לחוג יש להגיע במכנסים ארוכים ונעלים סגורות.

מדענים צעירים- ג'-ד'

אנו חיים בעולם מלא יצורים: נראים ובלתי נראים, קטנים וגדולים, מעניינים ולעיתים אף נדירים...

נלמד להביט מקרוב על צמחים ויצורים חיים. נכיר צורות חיים שונות ונלמד על העקרונות המשותפים להן. הלמידה בחוג מתבססת על תצפיות סיורים וניסויים בגישת החקר.

נלמד על אקולוגיה ועל סביבות מחייה מגוונות, נעשה ניסויים בבוטניקה ונתנסה במיקרוביולוגיה. בואו לחוות עולם מעט שונה, אך מלא חיים!

במחנה: אקולוגיה, בוטניקה, מיקרוביולוגיה ועוד.

 

 

 

 

 

 

 

 

.

חוגים לכתות ה'-ו'

פעילויות  >  ילדים ונוער  >  חוגים > חוגים לכתות ה'-ו'

הירשמו עכשיו

החוגים יחלו בתאריך 17.10.21 - בימי ראשון 17:00-18:30

להפוך מחשבה למציאות- הדפסה תלת ממדית ה'-ו'

כולנו השתעשענו לא פעם בשאלה איך היו חיינו נראים אילו יכולנו להפוך מחשבה למציאות וליצור בהינף יד כל חפץ או מוצר שנרצה. אף שהרעיון הזה עדיין פנטזיה, אפשר בימנו לייצר בלחיצת כפתור כמעט כל חפץ שנחפוץ: צעצועים בגדים, נעלים, שתלים רפואיים מאכלים ועוד. רק דמינו לעצמכם שלכל אחד מאתנו תהיה מדפסת תלת- ממד. נוכל לייצר בביתנו כמעט כל כלי שנרצה ובמקום לסחור במוצרים נקנה ונמכור קבצי דגמים של מוצרים. מומחים מערכים כי זה רק עניין של זמן עד שלכל אחד מאתנו תהיה מדפסת כזו בבית. עד אז אתם מוזמנים ללמוד איך היא פועלת ולהתנסות בתכנון ותכנות ובניית מודלים דיגיטליים מקוריים מאפס ועד ליצירתם והרכבתם כעצם ממשי המודפס בתלת ממד.

החוג מיועד לתלמידים אוהבי מחשבים תכנות וטכנולוגיה. נדרשת שליטה באותיות באנגלית.

 

 

מעבדה פצצה ה'-ו'

איך מייצרים פצצה? סטיק לייט? בושם? אש קרה? כימיה היא המדע של החומר החוקרת כיצד חומר בנוי, מהם תכונותיו וכיצד הוא פועל ומשתנה. היות וכל העולם סביבנו עשוי חומרים שונים, החל מן התאים החיים ועד לגרמי השמים, הכרת הכימיה שופכת אור על האופן בו אנו תופסים את העולם ומעמיקה את הבנתנו כיצד הוא פועל.

החוג יכלול סדרת מעבדות, במסגרתה יבצעו המשתתפים ניסויים ויכירו חומרים חדשים. תוך כדי כך, יבינו את הקשר של אלה האחרונים לתופעות הטבע, ההנדסה ועולם החי.

 

 

 

 

 

 

 

.