חוגים

פעילויות  >  ילדים ונוער  >  חוגים

 

מרכז נוער שוחר מדע מציע מגוון חוגי העשרה בשעות אחר הצהריים. החוגים מיועדים לתלמידי כיתה ג' - ז' ומתקיימים בקמפוס אדמונד י. ספרא (גבעת רם).

פלייר חוגים

                                  עלות שנתית לחוג 2,150 ש"ח 

                                    הירשמו עכשיו
 למידע נוסף ניתן לפנות לרכזת טליה דים בטל': 02-6584901 או במייל: talyan@savion.huji.ac.il  
 
                                     להורדת טופס בקשה לקבלת מלגה  לחץ כאן

            

חוגים לכתות ג'-ד'

פעילויות  >  ילדים ונוער  >  חוגים > חוגים לכתות ג'-ד'

לכיתות ג'-ד'

 

הירשמו עכשיו

יסודות הכימיה- ג'-ד'

אינספור חומרים נמצאים סביבנו ומשרתים אותנו בתחומים שונים בחיינו. חלק מהחומרים פשוטים ואחרים מורכבים וחדישים בהתאם לתקופה המודרנית בה אנו חיים ומפותחים על ידי כימאים בטכנולוגיות שונות.

נכיר את מבנה החומר מהיסוד נלמד על עקרונות של תהליכים כימיים תוך התנסות מעשית חווייתית ומאתגרת בכל מפגש של ניסויים מרהיבים כגון: גידול גבישים, בניית מזרקות מחליפות צבעים, שיגור טילים ועוד...

לחוג יש להגיע במכנסים ארוכים ונעלים סגורות.

מדענים צעירים- ג'-ד'

אנו חיים בעולם מלא יצורים: נראים ובלתי נראים, קטנים וגדולים, מעניינים ולעיתים אף נדירים...

נלמד להביט מקרוב על צמחים ויצורים חיים. נכיר צורות חיים שונות ונלמד על העקרונות המשותפים להן. הלמידה בחוג מתבססת על תצפיות סיורים וניסויים בגישת החקר.

נלמד על אקולוגיה ועל סביבות מחייה מגוונות, נעשה ניסויים בבוטניקה ונתנסה במיקרוביולוגיה. בואו לחוות עולם מעט שונה, אך מלא חיים!

במחנה: אקולוגיה, בוטניקה, מיקרוביולוגיה ועוד.

תעופה וטיסנאות - ג'- ד' 

איך טס מטוס ללא טייס? במחנה נכיר מושגי יסוד רבים מתחום המדע, כוח העילוי, דחף, גרר, אופן תעופת מטוסים, הגאי המטוס ואת תפקידם. נלמד גם כיצד טסים מטוסים ללא טייס.

נכיר את שיטת ניסוי וטעיה בהנדסה ונבצע ניסויים מדעיים רבים על כל הכוחות האווירודינאמיים, נדגים דחף ונשגר טילים, נדגים מהו כוח העילוי ונבנה ואף נטיס טיסנים.

נבצע ניסויים בכוח הגרר והכבידה. המחנה מעודד סקרנות, ויצירתיות, ומדרבן להיות ממציאים צעירים באמצעות הידע האווירודינמי שנצבר החל באחים מונגולפיה ממציאי הכדור הפורח,

דרך אוטו ליליינטל ממציא הדאון והאחים רייט.

 

 

 

 

 

 

 

.

חוג אנגלית לכתות ג' - ד'

 

אנגלית

 

 

האקדמיה לאנגלית- לכיתות ג'-ד'

הנכם מוזמנים להצטרף אלינו למסע בו יוצרים, כותבים, לומדים וממחיזים... והכול באנגלית! 

רכישת שפה, במלוא מובן המילה ועל שלל שימושיה, היא הגישה הרווחת כיום בעולם בהוראת האנגלית (ושפות בכלל). גישה זו התפתחה מאוד בשנים האחרונות והיא שונה מהגישה ה"וותיקה" בה התמקדו בלמידה דרך תרגול בחוברות לימוד תוך דגש על הבנת הנקרא.   

המוסדות להשכלה גבוהה היו הראשונים לאמץ את התקן האירופי, המוביל את התפיסה הפדגוגית החדשה בהוראת שפות, CEFR , המגדיר שש רמות תפקוד בשפה במונחי ' can do', מה הלומד מסוגל לעשות בשפה, להבדיל מידע תיאורטי על השפה. 

בחוג מיישמים פדגוגיה עכשווית בדגש על למידה פעילה ומתן כלים 'ללמוד איך ללמוד'. התלמידים לומדים וחוקרים נושאים שונים שמעשירים את הידע, מגרים את הסקרנות ויוצרים יתרון דרמטי בלימוד השפה האנגלית. 

*החוג יועבר ע"י מורה מוסמכת לאנגלית ובליווי היחידה לאנגלית כשפה זרה באוניברסיטה. 

* החוג הינו חלק מתכנית צומחת שתתרחב לכיתות ה'-ו' בשנה"ל תשפ"ד. 

 

פרטים נוספים-

  • עלות שנתית 2,150 ש"ח 
  • החוג יחל אחרי החגים, באוקטובר 2022 וימשך 27 שבועות.
  • החוג מיועד לילדים דוברי עברית, לא נדרש ידע מוקדם.

 

ימים ושעות-

בחוג יתקיים מפגש שבועי בן 90 דק':

כיתות ג'

קבוצה 1- ימי א' בין השעות 16:00-17:30

או

קבוצה 2- ימי ג' בין השעות 16:00-17:30

 

כיתה ד' 

קבוצה 3- ימי א' בין השעות 17:30-19:00

או

קבוצה 4- ימי ג' בין השעות 17:30-19:00

 

אשת הקשר : יעל גבעול-ברזילי,  02-6584539, ,   yaelgb@savion.huji.ac.il

 

לחצן
 

חוגים לכתות ה'-ו'

פעילויות  >  ילדים ונוער  >  חוגים > חוגים לכתות ה'-ו'

הירשמו עכשיו

 

להפוך מחשבה למציאות- הדפסה תלת מימד ה'-ו'

כולנו השתעשענו לא פעם בשאלה איך היו חיינו נראים אילו יכולנו להפוך מחשבה למציאות וליצור בהינף יד כל חפץ או מוצר שנרצה. אף שהרעיון הזה עדיין פנטזיה, אפשר בימנו לייצר בלחיצת כפתור כמעט כל חפץ שנחפוץ: צעצועים בגדים, נעלים, שתלים רפואיים מאכלים ועוד. רק דמינו לעצמכם שלכל אחד מאתנו תהיה מדפסת תלת- ממד. נוכל לייצר בביתנו כמעט כל כלי שנרצה ובמקום לסחור במוצרים נקנה ונמכור קבצי דגמים של מוצרים. מומחים מערכים כי זה רק עניין של זמן עד שלכל אחד מאתנו תהיה מדפסת כזו בבית. עד אז אתם מוזמנים ללמוד איך היא פועלת ולהתנסות בתכנון ותכנות ובניית מודלים דיגיטליים מקוריים מאפס ועד ליצירתם והרכבתם כעצם ממשי המודפס בתלת ממד.

החוג מיועד לתלמידים אוהבי מחשבים תכנות וטכנולוגיה. נדרשת שליטה באותיות באנגלית.

 

 

מעבדה פצצה ה'-ו'

איך מייצרים פצצה? סטיק לייט? בושם? אש קרה? כימיה היא המדע של החומר החוקרת כיצד חומר בנוי, מהם תכונותיו וכיצד הוא פועל ומשתנה. היות וכל העולם סביבנו עשוי חומרים שונים, החל מן התאים החיים ועד לגרמי השמים, הכרת הכימיה שופכת אור על האופן בו אנו תופסים את העולם ומעמיקה את הבנתנו כיצד הוא פועל.

החוג יכלול סדרת מעבדות, במסגרתה יבצעו המשתתפים ניסויים ויכירו חומרים חדשים. תוך כדי כך, יבינו את הקשר של אלה האחרונים לתופעות הטבע, ההנדסה ועולם החי.

 

 

תכנות מחשבים (Python) ה'-ו' 

בחוג נכיר מהי שפת תכנות בסיסית ומהם שימושיה. נעמיק בשפת התכנות פייתון נלמד לבצע פעולות בסיסיות בשפה. נלמד כיצד להשתמש בפקודות, ליצור לולאות ולהשתמש במילונים.

בסוף החוג נגיע לרמה בסיסית בתכנות בשפת הפייתון נהיה בעלי ידע ויכולת לתכנת תוכניות מחשב באמצעותה.

 

 

 

 

 

.

 

חוגים לכיתה ז'

חוגים לכיתה ז' 

 

הירשמו עכשיו            

 

 

  

תכנות מחשבים - (Python)

בחוג נכיר מהי שפת תכנות בסיסית ומהם שימושיה. נעמיק בשפת התכנות פייתון נלמד לבצע פעולות בסיסיות בשפה. נלמד כיצד להשתמש בפקודות, ליצור לולאות ולהשתמש במילונים.

בסוף החוג נגיע לרמה בסיסית בתכנות בשפת הפייתון נהיה בעלי ידע ויכולת לתכנת תוכניות מחשב באמצעותה.

 

 

היופי שבסודות הכימיה 

טרנד העולמי של חזרה לטבע נוגע בתחומי חיים רבים כמו תזונה ועיצוב וביניהם גם תחום הקוסמטיקה והטיפוח. מוצרי הקוסמטיקה ממקור טבעי חזרו לאופנה כחלק מאג'נדה של קיום אורח חיים בריא.

יצרני המוצרים מבטיחים לנו שהתכשירים הטבעיים אותם הם משווקים הפכו ליעילים, אורגניים, בריאים ובטוחים יותר. מנגד צריך לזכור שלא כל מה שטבעי הוא בהכרח גם בריא
במחנה זה נלמד את בסיס הידע של הכימיה הקוסמטית תוך כדי התנסות מעשית פעילה ברקיחה של חומרים טבעיים ליצירת תכשירים קוסמטיים המבוססים על אמולסיות (תחליבים), סוספנסיות (תרחיפים), קצף וג'ל.

נלמד על חומרים פעילי שטח, סוגי סבונים, חומצות ובעזרתם נכין מגוון מוצרי טיפוח לשימוש אישי כגון: סבון, קרם, קרם ידיים וכ"ו.