פרויקטים מיוחדים

תכנית אינפיניטי

תכנית  ייחודית ויוקרתית שמטרתה לעודד מצוינות בקרב תלמידי כיתות ח' בתחומי המדעים והטכנולוגיה. התכנית מאפשרת לתלמידים מוכשרים למצות את יכולתם הגבוהות ולפתוח עבורם צוהר רחב להצלחה בעתיד הקרוב והרחוק כאחד.

התכנית בנויה מ-3 חלקים:
1. תגבור לימודי בנושאים מגוונים ולפי צרכיו של התלמיד
2. קורס יוקרתי ומעמיק מטעם נוער שוחר מדע
3. סדנאות העצמה ופיתוח אישי

בשיטה זו נדאג לעתיד של מצויינות עבור ילדכם.
התכנית מתקיימת בשיתוף של מנהל חינוך ירושלים, הקרן לירושלים ונוער שוחר מדע ובניהולה של הגברת ציפי אלבז מטעם עיריית ירושלים.

 

שיתוף פעולה עם מרכז איפכא

מרכז איפכא הוא מרכז לחדשנות חינוכית בפסגת זאב. שכונת פסגת זאב בצפון ירושלים היא השכונה הגדולה ביותר בעיר (כ-45,000 תושבים). בפסגת זאב ישנם עשרה בתי ספר יסודיים וארבעה בתי ספר שש-שנתיים. בהחלטה ובכוחות משותפים של מנהלי בתי הספר, ועדי ההורים והמנהל הקהילתי, וביוזמה והובלה של מנח"י, הוחלט להקים בשכונה מרכז לחדשנות חינוכית – 'איפכא' שיחד עם בתי הספר השכונתיים יהפוך את מערכת החינוך של פסגת זאב למובילת חדשנות. המרכז דוגל בשיטת לימוד חוויתי המבוסס על יצר הסקרנות הטבעי ובכדי לאפשר ולתמוך בתהליכי למידה אלו, המרכז מצויד במרחב למידה וציוד מתקדם.

הראיה החינוכית המשותפת לנוער שוחר מדע ואיפכא הוביל לבניית תוכנית העשרה מדעית אחרי הצהריים. בכך, תלמידי פסגת זאב יכולים להיחשף למיטב התכנים המדעיים המועברים על ידי טובי הסטודנטים למדעים של האוניברסיטה העברית. בין נושאי החוגים ישנם יסודות הכימיה, אלקטרוניקה, מעבדה פצצה-כימיה, זיהוי פלילי וטבע הדברים. 

איפכא

 

 

מגדלים מייקרים היא תכנית שבועית. המשלבת את לימוד יסודות המדעים ה:ביולוגיה ,הכימיה והפיסיקה תוך שזירת עקרונות יישום ובנייה בטכנולוגיה מתקדמת הנעזרת בעיצוב והדפסה בתלת מימד וטכנולוגיית בקרה בעזרת ארדואינו.

ארדואינו היא משפחה של מיקרו בקרים המתוכנתים בשפת C וניתן להפעיל ולשלוט בעזרתם על מגוון רחב של התקנים חשמליים ואלקטרונים. המערכת מאפשרת להדגים וללמד בעזרתה את יסודות התכנות, הבקרה, החשמל והאלקטרוניקה.

המשתתפים בתכנית זו ילמדו מושגי יסוד בכימיה ובפיזיקה תוך פיתוח מודעות סביבתית -ביולוגית וגישה חקלאית המבוססת על תחזוקה של מערכות יצרניות בנות קיימא. בחלק המעשי התלמידים יתכננו ויבנו גינה חקלאית עצמאית ואוטונומית מתקדמת.

____________________________________________________________________________________________________________________________

מדע כהלכה - מדע למגזר החרדי

"מדע כהלכה" היא תכנית שפותחה בהתאם ל"תפיסת העולם החרדית": העיסוק והלמידה והחקירה בטבע משרת את היהודי שומר המצוות ובנוסף מעצימה את האמונה מתוך התבוננות ב"נפלאות הבריאה". התוכנית עוסקת בצמתי המפגש שבין המדע להלכה ומטרתה לחשוף את העולם האקדמי ומקצועות המדעים המדויקים בפרט למגזר החרדי.

לדף התכנית- לחץ כאן

____________________________________________________________________________________________________________________________

מדע בבית חולים

לדף התכנית - לחץ כאן

____________________________________________________________________________________________________________________________

מרכז נוער שוחר מדע במרכז האמריקאי

קורס ראסברי פאי וקורס רובוטיקה לתלמידי כיתות ז' –ט'

נוער שוחר מדע והמרכז האמריקאי בירושלים מציעים לתלמידי כיתות ח' ו-ט' בבתי ספר בירושלים והסביבה, קורס בנושא רובוטיקה שמטרתו לחשוף את הלומדים לעולם המדעים והטכנולוגיה. תחום הרובוטיקה והמחשבים תופס בשנים האחרונות תאוצה במסגרות חינוכיות ובכלל. יתרונו הגדול של התחום הוא שהוא משלב ידע יישומי בכמה תחומים נפרדים שכיום הם קריטיים בשוק העבודה. 

לדף התכנית לחץ כאן

 

 

 

סל מדע - מידע מפורט יופיע בקרוב

חשיפה למדע (ועדת העזבונות) - מידע מפורט יופיע בקרוב