עולים לכיתות ה-ו

 

מחנות קיץ - תשע"ח- נוער שוחר מדע

הירשמו עכשיו


 מחנות לעולים לכיתות ה'-ו'
 
                                                                                                                                                       
קמפוס אדמונד י' ספרא (גבעת רם), קמפוס עין כרם וקמפוס הר הצופים
המחנות יתקיימו במשך שלושה שבועות, בימים א'-ה' בין השעות 8:15-12:45
מחזור א': 1 ליולי – 19 ליולי 2018
מחזור ב': 23 ביולי – 9 לאוגוסט 2018

עלות בהרשמה מוקדמת עד לתאריך- 1.6.18: 2,050 ₪ למחזור א', 2,050 ₪ למחזור ב'
עלות בהרשמה מאוחרת עד לתאריך 15.6.18: 2,100 ₪ למחזור א', 2,100 ₪ למחזור ב'


# כולל ארוחת עשר
#  פתיחת קבוצה מותנית ברישום של 14 נרשמים

 

 

 

שם המחנה

קמפוס ספרא

קמפוס הר הצופים

קמפוס עין כרם

 

מחזור א

מחזור ב

מחזור א

מחזור ב

מחזור א

מחזור ב

מייקרים בתלת ממד

V

V

 

 

 

 

פיזיקה של כלי נשק עתיקים

V

 

 

 

 

 

רופאים צעירים

V

 

 

 

 

V

רובוטיקה

V

V

 

 

 

 

חוקרים צעירים (מחנה באנגלית)

 

V

 

 

 

 

פיזיקה באש ובמים

 

V

 

 

 

 

צילום

 

V

V

 

 

 

קומיקס

 

 

 

V

 

 

אדריכלות

 

 

 

V

V

 

עולם מלא חיים

 

 

V

 

 

 

אומנויות הקרקס

 

 

 

 

 

V

קסמים בכימיה

 

 

 

 

V

 

 

 

הירשמו עכשיו

רובוטיקה

במחנה זה התלמידים יחשפו לעולם האמיתי של אתגרים הנדסיים, על ידי בניית רובוטים ומשחקים שונים ומגוונים שיתוכנתו וייבנו ע"י הילדים לפעול באוטומיזציה מלאה.הרובוטיקה היא תחום ייחודי בהנדסה וטכנולוגיה המשלב כמעט כל היבט טכנולוגי והנדסי, כמו גם תחומי מדע כגון מכניקה וחשמל. הערכות הרובוטיות עליהם יעבדו המשתתפים הם של חברת LEGO

המשתתפים יתנסו בתוכנת: lego mindstorms labview for ev3

 

 Young Scientists

Ever wonder how science is made? How the secrets of the universe are unveiled? If your answer is yes- your place is with us! Join our group of young, curious scientists to learn the basics of scientific discovery and research. During the camp we will learn the fundamentals of natural sciences: the periodic table and atomic structure, molecular interactions, mechanics and electricity and selected topics in biological research including genetics, stem cell research and neurobiology. We will also visit some of the leading research laboratories in Givat Ram (Safra campus) and watch live science being made!
The course will be conducted in English and participants must have a good understanding of the language in order to take part in this program.

 

פיזיקה של כלי נשק - פיזיקה ויחסים בין לאומיים

איך הויקינגים הגיעו לאמריקה? ומה עזר למונגולים לכבוש את אירופה?
מהם מראות ארכימדס? ואיך מחשלים פלדה?
במחנה, נלמד על הפיתוחים המדעיים והטכנולוגיים שהכריעו את הקרבות הגדולים בהיסטוריה. נלמד וניצור אמצעי ניווט, ונבנה כלי מצור ונשק קטנים

 

רופאים צעירים

כל אמא הייתה רוצה שהבן או הבת שלה יהיו רופאים, מקצוע מכובד- אין ספק!
אבל האם כל אחד יכול להיות רופא?
הצלת חיים, טיפול בחולים ומחקר רפואי הם עיסוקיו המרכזיים של הרופא.
במחנה נעסוק בשבועת הרופא, אנטומיה, ניתוחים, השתלות איברים, קוסמטיקה רפואית, ועד לאתיקה ומוסר ברפואה.

 

פיזיקה באש ובמים     

חשבתם פעם איך פועל תנור המיקרוגל? מהו זרם חשמלי?  מהי אנרגיה סולרית?
הפיזיקה היא מדע יסוד שבעזרתו ניתן להבין תופעות רבות בחיינו. הצטרפו אלינו לגלות, בעזרת ניסויים ומשחקים, את העולם המופלא הסובב אותנו. הפיזיקה גם מקדמת חידושים טכנולוגיים ומתרחבת לתחומים חדשים כגון ביוטכנולוגיה,  ננוטכנולוגיה, חקר המוח, פיתוח מכשור רפואי, חקר החלל ועוד.
המשתתפים יחשפו לנושאים בפיזיקה הכוללים, גלים, מגנטיות, אנרגיה, גרוויטציה, תנועות מכניות, חיכוך, קול, אור, ועוד… נכיר את הפיזיקאים הגדולים:  ניוטון, איינשטיין ואחרים.

 

קומיקס

רוצים לדעת לצייר אנשים, חיות ומקומות? לספר סיפורים עם פריימים ובועות? והכול בקווים פשוטים וצורות קלות!!
אנו מציעים קורס מקצועי שילמד אתכם בסיס נרחב של שפת הקומיקס.במהלך השיעורים נפתח מיומנויות טכניות ויצירתיות בעזרת תרגילים כמו: איור דמויות והכרות עם אנטומיה אנושית, איור ואפיון סביבה (חיי, צומח ודומם), בניית קומפוזיציות מעניינות והבחנה בין עיקר וטפל, חוקי פרספקטיבה, ועוד. ננסה להבין מה ההבדלים בין איור, קומיקס ואמנות ואיפה מדיות אלה נפגשות ומשתלבות  ונכיר מאיירים ואמני קומיקס חשובים ומעניינים.
בתום המחנה תצאו אמני קומיקס צעירים, עם שלל עבודות וסיפורים שיצרתם בעצמכם. במסגרת המחנה כל משתתף יקבל ערכה ליצירת קומיקס מקצועי.

 

מייקרים בתלת ממד

מחנה ללימוד עיצוב והדפסה בתלת ממד המשלב כלים דיגיטליים, פיתוח הדמיון, יצירתיות וראיה מרחבית.
במהלך המחנה ילמדו התלמידים על טכנולוגיות שונות לייצור ועיצוב, ויתנסו במגוון חומרים ודרכיי ייצור, בעיצוב ויצירה, תוך פיתוח הדמיון, יצירתיות וראיה מרחבית.
נלמד על מהות הטכנולוגיה, השפעתה על תהליכי ייצור עצמי וייצור תעשייתי. כמו כן, ילמדו את השלבים הכרוכים בהדפסה תלת-ממדית, החל משלב תכנון המוצר, בנייתו כמודל דיגיטלי במחשב ועד יצירתו כעצם ממשי המודפס בתלת ממד

 

 אדריכלות

האדריכלות היא התחום בו המדע והאומנות נפגשים: מימוש רעיון עיצובי ויצירתי ולפעמים בעל אמירה תרבותית תוך הישענות על עקרונות פיזיקאליים.
אדריכלות נחשבת לאחד המקצועות העתיקים בעולם וקיימת מהזמן שבו החל האדם לבנות לעצמו מקלט. המחנה יכלול לימוד שרטוט, תכנון מבנה, סיורים לימודיים בקמפוס והכרת מושגים מהתחום. בנוסף, נערוך סקירה היסטורית של הארכיטקטורה, מהתקופה הפרה-היסטורית עד לימינו, כמובן דרך יוון ורומי, כשבכל תקופה נשים את הדגש על המאפיינים הארכיטקטוניים המרכזיים וניצור בהשראתם שלל יצירות, כולל מודל של עיר.
כל משתתף יקבל ערכת שרטוט.
 

אומנויות הקרקס

בתקופה בה הידע כה רב ומספר תחומי העניין המקיפים אותנו הוא בלתי רגיל—מחנה הקרקס העכשווי מזמין את הילדות והילדים להתמקד בטכניקה וללמוד כיצד לארגן את ארגז הכלים העומד לרשותם.
המחנה מציע מגוון רחב של התנסויות בתחום הקרקס ושם דגש על פיתוח תחום ההתעניינות לרמה מקצועית. במחנה נדון בשאלות דוגמת בניית תכנית אימונים יעילה והעברת ידע ויכולות מתחום אחד למשנהו.
בנוסף, נתנסה בשיפור היכולות הבימתיות שלנו באמצעות התנסות, צפייה והקשבה.
בין הכלים איתם נעבוד: ג'אגלינג כדורים, צלחת סינית, דיאבלו, פוי, חישוקים, קביים ועוד...

 *המחנה אינו דורש ידע מוקד

 

קסמים בכימיה

איך מייצרים פצצה? סטיק לייט? בושם? אש קרה?
כימיה היא המדע של החומר החוקרת כיצד חומר בנוי, מהם תכונותיו וכיצד הוא פועל ומשתנה. היות וכל העולם סביבנו עשוי חומרים שונים, החל מן התאים החיים ועד גרמי השמים, הכרת הכימיה שופכת אור על האופן בו אנו תופסים את העולם ומעמיקה את הבנתנו כיצד הוא פועל.
המחנה יכלול סדרת מעבדות במסגרתה יבצעו המשתתפים ניסויים ויכירו חומרים חדשים תוך כדי הבנת הקשר של אלה האחרונים לתופעות טבע, ההנדסה ועולם החי.
במחנה: נגדל גבישים, נרכיב ונשגר טילים וניצור זיקוקים.

 

עולם מלא חיים

אנו חיים בעולם מלא יצורים: נראים ובלתי נראים, קטנים וגדולים, מעניינים ולעיתים אף נדירים ומוזרים יותר ממפלצות בסרטי אימה. ידעתם שסביבנו חיים זומבים? בינתיים הם מדביקים רק חרקים וחלזונות אבל מה יקרה כשהם יתחילו להתענין בנו, בני האדם? מיהו הדג המהיר ביותר? ומי החרק הכי כבד? איזו חיה טועמת בעזרת הרגליים? ולמה לטווס זנב כל כך מפואר? נלמד על אקולוגיה ועל סביבות מחייה שונות, נכיר מערכות ואיברים שונים בגוף האדם. נעשה ניסויים בבוטניקה ונתנסה במיקרוביולוגיה. בואו לחוות עולם מעט שונה אך מלא חיים!

 

צילום - צילום סטילס וקולנוע

נצלם במצלמות או בסמארטפונים תמונות וסרטונים ונלמד לערוך אותם גם באמצעות אפליקציות וגם באמצעות תוכנות על המחשב.
נחזור בזמן למאה ה- 19, נבנה מצלמות ונצלם בהן. נקים חדר חושך ונפתח את הצילומים בעצמינו.
נכיר צלמים חשובים, סרטים פורצי דרך ונלמד לדבר בשפת הצילום והקולנוע.