חוגים לכתות ה'-ו'

פעילויות  >  ילדים ונוער  >  חוגים > חוגים לכתות ה'-ו'

ההרשמה תפתח במהלך חודש ספטמבר

כיתות ה'-ו'

"עיצוב חכם זה מהטבע שלנו"

ביודיזיין (BIO-DESIGN ) וביומימקרי ( Biomimicry) הם תחומים המבקשים ללמוד ולחקות את הטבע בדרכים חדשניות ויצירתיות.

נחקור את הטבע, נתבונן בו מרמה מיקרוסקופית עד תהליכים מרחביים, נגלה את סודותיו שיתנו לנו כלים חדשים לעצב וליצור לא רק בהשראת המדע אלא גם בעזרתו. נכיר תחומים ועקרונות שונים במדעי הכימיה ביולוגיה ופיזיקה.

נלמד ונחקור מנגנונים, מבנים או תהליכים שקיימים בטבע שהאדם לומד מהם, לקח מהם השראה או ממש חיקה אותם על מנת לפתח וליצור חומרים או מכשירים שיסיעו לו.

כל משתתף ביחיד או בקבוצה יעבוד על פרויקט אישי משלב הרעיון דרך מחקר, ועד העיצוב והביצוע הסופי שלו והצגתו.

החוג מיועד עבור תלמידים אוהבי יצירה ושוחרי מדע.

 

פיסיקה בגל אחר

משחר האנושות, ניסה האדם להבין את התנהגות החומר והכוחות הפועלים עליו : מדוע עצמים נופלים לקרקע באין תמיכה? מה קובע את אופיים של חומרים? מה משפיע על תנועת גרמי שמיים?

במהלך המפגשים ננסה להתחקות אחר דרכי חשיבה של מדענים וחוקרים שניסחו את העקרונות בעזרתן ניתן להבין תופעות רבות בחיינו. בעזרת מסכת ניסויים הדגמות והפעלות נחקור את העולם  המופלא הסובב אותנו.

 

להפוך מחשבה למציאות- הדפסה תלת ממדית

כולנו השתעשענו לא פעם בשאלה איך היו חיינו נראים אילו יכולנו להפוך מחשבה למציאות וליצור בהינף יד כל חפץ או מוצר שנרצה. אף שהרעיון הזה עדיין פנטזיה, אפשר בימנו לייצר בלחיצת כפתור כמעט כל חפץ שנחפוץ: צעצועים בגדים, נעלים, שתלים רפואיים מאכלים ועוד. רק דמינו לעצמכם שלכל אחד מאתנו תהיה מדפסת תלת- ממד. נוכל לייצר בביתנו כמעט כל כלי שנרצה ובמקום לסחור במוצרים נקנה ונמכור קבצי דגמים של מוצרים. מומחים מערכים כי זה רק עניין של זמן עד שלכל אחד מאתנו תהיה מדפסת כזו בבית. עד אז אתם מוזמנים ללמוד איך היא פועלת ולהתנסות בתכנון ותכנות ובניית מודלים דיגיטליים מקוריים מאפס ועד ליצירתם והרכבתם כעצם ממשי המודפס בתלת ממד.

החוג מיועד לתלמידים אוהבי מחשבים תכנות וטכנולוגיה. נדרשת שליטה באותיות באנגלית.

 

"מדעי החלל בסיסי"

חוג "מדעי החלל בסיסי" מיועד לתלמידי כתות ו' וישלב לימודי חלל, אסטרונומיה ואסטרוביולוגיה עם תרגול והפעלת אמצעי תצפית ותכנות מתקדמות. סילבוס החוג עשיר ביותר ומכיל מבחר נושאים מובילים אשר יועברו לתלמידים בעזרת מצגות, ערכות לימוד, סרטונים, מעבדות, סיורים והרצאות ייחודיות. בין הנושאים ניתן למצוא טלסקופים, תעופה וחלל, תכנית החלל הישראלית, טילים, לוויינים ועוד.  

  • החוג יתקיים החל מסוף חודש אוקטובר 2017 פעם בשבוע אחר הצהריים, במרכז נוער שוחר מדע, קמפוס ספרא (גבעת רם).
  • הקבוצה תכלול 18 משתתפים מאזור ירושלים רבתי.
  • החוג מסובסד ע"י סוכנות החלל והשתתפות התלמידים מותנית בתשלום סמלי.

 על תלמידים המעוניינים להתחיל את תהליך המיונים  - למלא את הטופס האינטרנטי המופיע בקישור הבא:

https://goo.gl/forms/mwPaL78DZvDCXx7E3

 

לחצן

  • אנו ניצור קשר ישירות עם התלמידים המתאימים להגיע לסדרת המיונים.

.