חוגים לכתות ג'-ד'

פעילויות  >  ילדים ונוער  >  חוגים > חוגים לכתות ג'-ד'

לכיתות ג'-ד'

 

הירשמו עכשיו

יסודות הכימיה- ג'-ד'

אינספור חומרים נמצאים סביבנו ומשרתים אותנו בתחומים שונים בחיינו. חלק מהחומרים פשוטים ואחרים מורכבים וחדישים בהתאם לתקופה המודרנית בה אנו חיים ומפותחים על ידי כימאים בטכנולוגיות שונות.

נכיר את מבנה החומר מהיסוד נלמד על עקרונות של תהליכים כימיים תוך התנסות מעשית חווייתית ומאתגרת בכל מפגש של ניסויים מרהיבים כגון: גידול גבישים, בניית מזרקות מחליפות צבעים, שיגור טילים ועוד...

לחוג יש להגיע במכנסים ארוכים ונעלים סגורות.

מדענים צעירים- ג'-ד'

אנו חיים בעולם מלא יצורים: נראים ובלתי נראים, קטנים וגדולים, מעניינים ולעיתים אף נדירים...

נלמד להביט מקרוב על צמחים ויצורים חיים. נכיר צורות חיים שונות ונלמד על העקרונות המשותפים להן. הלמידה בחוג מתבססת על תצפיות סיורים וניסויים בגישת החקר.

נלמד על אקולוגיה ועל סביבות מחייה מגוונות, נעשה ניסויים בבוטניקה ונתנסה במיקרוביולוגיה. בואו לחוות עולם מעט שונה, אך מלא חיים!

במחנה: אקולוגיה, בוטניקה, מיקרוביולוגיה ועוד.

תעופה וטיסנאות - ג'- ד' 

איך טס מטוס ללא טייס? במחנה נכיר מושגי יסוד רבים מתחום המדע, כוח העילוי, דחף, גרר, אופן תעופת מטוסים, הגאי המטוס ואת תפקידם. נלמד גם כיצד טסים מטוסים ללא טייס.

נכיר את שיטת ניסוי וטעיה בהנדסה ונבצע ניסויים מדעיים רבים על כל הכוחות האווירודינאמיים, נדגים דחף ונשגר טילים, נדגים מהו כוח העילוי ונבנה ואף נטיס טיסנים.

נבצע ניסויים בכוח הגרר והכבידה. המחנה מעודד סקרנות, ויצירתיות, ומדרבן להיות ממציאים צעירים באמצעות הידע האווירודינמי שנצבר החל באחים מונגולפיה ממציאי הכדור הפורח,

דרך אוטו ליליינטל ממציא הדאון והאחים רייט.

 

 

 

 

 

 

 

.