אודות

מרכז נוער שוחר מדע ע"ש יוסף מאירהוף באוניברסיטה העברית בירושלים פעיל מזה כשלושים שנה ומתמחה בחינוך אקדמי לנוער מכל המגזרים בחברה הישראלית, תחת המוטו 'מדע לכולם'. אנו מבקשים לקדם מחשבה עצמאית וביקורתית, סקרנות ויצירתיות בדור הבא על ידי חשיפה לתכנים ממגוון תחומי מדע ודעת.

ייחודנו טמון בשיטות הלימוד שלנו המפותחות מחדש לכל סוג של קהל יעד בהתאם לצרכיו ומאפייניו ובהתבסס על חוויה של התנסות בפועל של המשתתפים. גישה זו נובעת מהתובנה כי על מנת שתהליך הלמידה יהיה אפקטיבי, עליו להיות מבורך, רצוי , מעורר מחשבה ומהנה.

פעילויות בנוער שוחר מדע כוללות קורסים וחוגים, ימי עיון לכיתות ולקבוצות ומחנות מדע בחופשות החגים והקיץ. בשיתוף פעולה עם ארגונים חברתיים, קרנות פרטיות וחברות מסחריות, מפיק המרכז גם פרויקטים ספציפיים וכן אירועים לילדים, לנוער ולמשפחות.

המדריכים במרכז הינם סטודנטים לתארים מתקדמים באוניברסיטה העברית, יצירתיים ובעלי יכולות אישיות גבוהות.
 אנו רואים במדריכים שנבחרו בקפידה את אחד המשאבים המשמעותיים העומדים לרשותנו ומטפחים אותם בהתאם. המדריכים בנוער שוחר מדע משלבים בעבודתם ידע אקדמי מחזית המחקר ויכולת הדרכה מוכחת. המדריכים מקנים לחניכים ידע מתחומי המדע השונים וכלים לחשיבה מדעית. ההדרכה נעשית באופן חוויתי, פעיל ואינטראקטיבי.
 
 
למידה חוויתית בנוער שוחר מדע