מחנה קיץ - ירושלים

 
מדע כיף

אם אתם אוהבים לעשות ניסויים בבית ומתעניינים במדע, הגעתם למחנה הנכון! הצטרפו אלינו למסע בין תחומי הכימיה, פיסיקה, מדעי החיים ועוד. במחנה, סדנאות ופעילויות חווייתיות בהם ילמדו התלמידים עקרונות מדעיים ויחקרו מה זאת אש? איך מייצרים פצצות וכיצד מעיפים טילים? כיצד פועלים צעצועים? מהו עקרון שיווי המשקל? מה הקשר בין מטבח ובין מולקולות? איך מפענחים טביעות אצבעות? אילו ריאקציות כימיות משמשות בלשים? כיצד פועלת מערכת הראייה שלנו? ומהם תעתועי ראייה? עוד במחנה: הפעלת חושים, תעתועי ראיה, טילים, זיקוקים, מטבח מולקולארי, חומצות ובסיסים, טביעות אצבע, כוח השמש, חנקן נוזלי, קרח יבש וגלידות!
 

עפים על החלל

בקורס שלנו השמיים הם רק שלב מעבר בדרך אל החלל האינסופי. נלמד על תעופה וכלי תעופה שונים כגון מצנח, רקטות, מסוקים, מטוסים וכמובן חלליות. על מנת להבין את התנועה באוויר, נבנה ונטיס רכבי תעופה בסיסיים. מהשמיים נמשיך אל הכוכבים ונלמד כיצד לראותם בטלסקופ שנרכיב יחדיו, נכיר את מערכת השמש, נבנה שעון שמש ו"שעון ירח", נשגר רקטות, נלבש חליפות חלל, נבצע סימולציות אסטרונאוטים. ונטייל ברחבי החלל בעזרת תוכנה אסטרונומית. אז מה, מוכנים לשיגור?  *מותאם לתלמידים שלא עברו קורסי חלל.

 

מחנאות והישרדות

נקודת המפגש בין האדם לטבע. אין ספק שזוהי משימה לא פשוטה לשרוד בג'ונגלים באפריקה, ביערות באירופה או אפילו על אי בודד. מה לוקחים למסע שכזה? כיצד מוצאים מים לשתייה? כיצד משיגים אוכל? איך בונים מחסה? כיצד מזהים את השעה ביום? איך מסתווים בשטח? וכיצד מטפלים בפציעות? ובכן, הישרדות בטבע זו לא תורה, זה מדע! ובמחנה אנחנו נלמד ונתנסה במדע ההישרדות.

 

כימאים צעירים

הכרת מדע הכימיה! היא דרך נהדרת לנסות להבין את העולם, ואיך הוא פועל? כימיה היא מדע החומר ותפקידה להסביר כיצד חומר בנוי, מהם תכונותיו וכיצד הוא פועל ומשתנה. העולם סביבנו עשוי חומרים שונים, החל מן התאים החיים ועד גרמי השמים. המחנה, יכלול סדרת מעבדות, במסגרתן נבצע ניסויים שונים ונכיר חומרים חדשים. הכרת הכימיה שופכת אור על האופן בו אנו תופסים את העולם ומעמיקה את הבנתנו כיצד הוא פועל.

 


כוח המוח – שחמט ומשחקי חשיבה

בעולם של אינטרנט ותהליכים שמסתכמים בנגיעה אחת במסך - מחנה שחמט ומשחקי חשיבה מציע לכם לעצור, לחשוב, להתעמק ולשפר את היכולות המנטליות שלכם. במחנה, נלמד לכבד את השחקניות והשחקנים האחרים, להיות בקשב למהלכים של האחר ולתהליך החשיבה שלנו וניקח אחריות על המהלכים שאנחנו עושים.נלמד איך מחשבים מהלכים קדימה? איך אפשר לפענח מהם התוכניות של האחר/ת? האם יש עצות שיכולות לשפר אותנו בכל משחקי החשיבה באשר הם? איך משתפים פעולה במשחקים?במחנה: משחקים המשלבים אסטרטגיה, חברותיות, דמיון ויצירתיות. *אין צורך בידע מוקדם!

 

תעופה וטיסנאות

איך טס מטוס ללא טייס? במחנה נכיר מושגי יסוד רבים מתחום המדע, כוח העילוי, דחף, גרר, אופן תעופת מטוסים, הגאי המטוס ואת תפקידם. נלמד גם כיצד טסים מטוסים ללא טייס. נכיר את שיטת ניסוי וטעיה בהנדסה ונבצע ניסויים מדעיים רבים על כל הכוחות האווירודינאמיים, נדגים דחף ונשגר טילים, נדגים מהו כוח העילוי ונבנה ואף נטיס טיסנים. נבצע ניסויים בכוח הגרר והכבידה. המחנה מעודד סקרנות, ויצירתיות, ומדרבן להיות ממציאים צעירים באמצעות הידע האווירודינמי שנצבר החל באחים מונגולפיה ממציאי הכדור הפורח, דרך אוטו ליליינטל ממציא הדאון והאחים רייט.

 

ביולוגיה –עולם מלא חיים

העולם שבו אנו חיים מלא ביצורים מופלאים, נראים ובלתי נראים, קטנים וגדולים, מעניינים ולעיתים אף נדירים.  מיהו הדג המהיר ביותר? ומי החרק הכי כבד? איזו חיה טועמת בעזרת הרגליים? ולמה לטווס זנב כל כך מפואר?במחנה, נלמד על אקולוגיה ועל סביבות מחייה מגוונות, נכיר מערכות ואיברים שונים בגוף האדם, נעשה ניסויים בבוטניקה ונתנסה במיקרוביולוגיה. בואו לחוות את עולמנו בדרך אחרת, אך מלאת חיים!

 

זואולוגים צעירים

זואולוגיה הוא תחום מרתק העוסק בחקר בעלי החיים. את בעלי החיים אנו נחקור ונמיין אותם למשפחות, מינים וזנים. כמו כן, נחקור את דרך חייהם בטבע, התנהגותם החברתית, דרכי רבייתם, כיצד הם משיגים את מזונם, מי הם אויביהם, מהי תרומתם לאיזון הסביבתי ומה הם יחסי הגומלין בינם לבין הסביבה בה הם חיים. במחנה נלמד להתבונן בבעלי חיים, ננסה להבין את השפה שלהם, ונבנה מילון לשפת הגוף של חתולים וכלבים. נכיר את החושים המיוחדים של בעלי החיים וכיצד הם משתמשים בהם כדי ליצור ביניהם קשר וכדי לשרוד בטבע. נשאל האם גם בעלי החיים זקוקים לנו או שזה רק אנחנו שזקוקים להם? ונלמד לטפל בהם ולהגיש להם עזרה.

 

מציירים קומיקס

רוצים לדעת לצייר אנשים, חיות ומקומות? לספר סיפורים עם פריימים ובועות? והכול בקווים פשוטים וצורות קלות! אנו מציעים קורס מקצועי שילמד אתכם בסיס נרחב של שפת הקומיקס. במהלך השיעורים נפתח מיומנויות טכניות ויצירתיות בעזרת תרגילים כמו: איור דמויות והכרות עם אנטומיה אנושית, איור ואפיון סביבה (חיי, צומח ודומם), בניית קומפוזיציות מעניינות והבחנה בין עיקר וטפל, חוקי פרספקטיבה, ועוד. ננסה להבין מה ההבדלים בין איור, קומיקס ואמנות ואיפה מדיות אלה נפגשות ומשתלבות.בתום המחנה תצאו אמני קומיקס צעירים, עם שלל עבודות וסיפורים שיצרתם בעצמכם. במסגרת המחנה כל משתתף יקבל ערכה ליצירת קומיקס מקצועי.

 

אומנות בין דימוי לדימיון

במחנה נצא למסע היכרות  מרתק עם עולם האמנות, נתנסה בשילוב בין אמנות למדע ונשאל מה הקשר האפשרי בין השניים? כמו כן, נכיר אמנים ואומניות חשובים, משחר ההיסטוריה ועד ימינו ונתנסה בשיטות העבודה המגוונות והייחודיות שלהם. אנו גם נשתמש בחומרים חדשים ונחקור חומרים שאנחנו כבר מכירים.
 

אומנות סביב העולם

אמנים ברחבי העולם כולו השתמשו מאז ומעולם בטכניקות רבות ומגוונות בכדי ליצור יצירות , בעזרת היצירות המחישו והביעו את עצמם. המחנה הוא חוויה של גילוי והיכרות עם אומנים וטכניקות מכל העולם. במחנה זה נתוודע לחלק מאותן טכניקות, חלקן עתיקות וחלקן מודרניות וניצור בעזרתן תוצרים אישיים מרשימים. בכל טכניקה בה נשתמש נצא למסע קסום במדינה אחרת ונטעם מהטכניקות של האומנים בה. 

 

סדנא בתלת מימד 

הדפסה בתלת מימד היא טכנולוגיית ייצור מודרנית, המאפשרת לייצר דגמים תלת-ממדיים היישר מתוך המחשב. בשנים האחרונות השימוש במדפסות תלת-מימד נעשה במגוון רחב של תעשיות שונות כגון תחבורה ותעופה, אופנה, רפואה ואפילו במזון. במחנה נלמד את שלבי העיצוב וההדפסה בתלת מימד בשילוב כלים דיגיטליים, פיתוח הדמיון, יצירתיות וראיה מרחבית. במהלך המחנה נחשף לטכנולוגיות שונות לייצור ועיצוב, ונתנסה במגוון חומרים ודרכיי ייצור. כמו כן, נלמד את השלבים הכרוכים בהדפסה תלת-מימדית, החל משלב תכנון המוצר, בנייתו כמודל דיגיטלי במחשב ועד יצירתו כעצם ממשי המודפס בתלת מימד.
 

חומרים משוגעים

הידעתם כי העולם שלנו מלא בחומרים מוזרים ומשוגעים שמקיפים אותנו...ואפילו נמצאים בתוכנו? עם זאת, אנו לא תמיד מבחינים בתכונות חומרים אלו. במחנה, אנו נחקור את העולם המופלא של מדע החומרים. נלמד על הרכבו של החומר? תכונותיו ומבנהו? ואלו שינויים חלים בו כאשר הוא בא במגע עם חומר אחר או עם אנרגיה? במחנה- מצבי צבירה, חומרי נפץ, פולימרים, קריסטלים, זכוכית, הכנת ניילון, חומרים פלורסנטים ופוטו כרומיים.

 

רופאים צעירים

רוצים להתנסות במדעי הרפואה? ללמוד על מערכות גוף האדם? ואפילו לנתח איברים מן החי?
הצלת חיים, טיפול בחולים ומחקר רפואי הם עיסוקיו המרכזיים של הרופא.
במחנה זה נכיר את שבועת הרופא, את מערכות גוף האדם, בבריאות ובחולי ונתעסק בשאלות האתיות המעסיקות את הרופאים.

 

היופי בסודות הכימיה 

טרנד העולמי של חזרה לטבע נוגע בתחומי חיים רבים כמו תזונה ועיצוב וביניהם גם תחום הקוסמטיקה והטיפוח. מוצרי הקוסמטיקה ממקור טבעי חזרו לאופנה כחלק מאג'נדה של קיום אורח חיים בריא. יצרני המוצרים מבטיחים לנו שהתכשירים הטבעיים אותם הם משווקים הפכו ליעילים, אורגניים, בריאים ובטוחים יותר. מנגד צריך לזכור שלא כל מה שטבעי הוא בהכרח גם בריא.
במחנה זה נלמד את בסיס הידע של הכימיה הקוסמטית תוך כדי התנסות מעשית פעילה ברקיחה של חומרים טבעיים ליצירת תכשירים קוסמטיים המבוססים על אמולסיות (תחליבים), סוספנסיות (תרחיפים), קצף וג'ל. נלמד על חומרים פעילי שטח, סוגי סבונים, חומצות ובעזרתם נכין מגוון מוצרי טיפוח לשימוש אישי כגון: סבון, קרם, קרם ידיים וכ"ו.

 

שומרי הגלקסיה

רוצים להצטרף לצוות שומרי הגלקסיה? התכוננו למסע. לבשו "חליפות אסטרונאוטים", העמיסו רכבי חלל וצאו לסיור במערכת השמש, בין כוכבים, בין גלקסיות. במחנה גם נשגר רקטות, נפגוש בדרך ענקים אדומים, ננסים לבנים, חורים שחורים ואולי גם חייזרים! נחקור ונגלה עולם וחלל. במחנה נעסוק בחלליות, אסטרונאוטים, מערכת השמש, תעופה ורקטות, טלסקופים, קבוצות כוכבים ועוד. היכונו לצאת לסיור בין כוכבים!
*מותאם לתלמידים שלא עברו קורסי חלל.

 

סטופ מושן

המחנה מתמקד באנימציית סטופ-מושן, הנעשית על ידי צילום האובייקטים פריים אחר פריים. תחילה נלמד מהי אנימציה וכיצד יוצרים את אשליית התנועה ותחושה של חיים ליצירה שלנו. נכיר את יסודות האנימציה ונלמד איך להשתמש ביסודות אלו כדי להפיח חיים בסרטונים שלנו.  
לאחר מכן נתנסה גם באנימציה בחומרים נוספים כגון אנימציה מצוירת בלוח מחיק, אנימציה cut out מגזירי נייר ועיתונים, אנימציית חפצים מהטבע או הסביבה הקרובה, יצירת אינטראקציה בין האנימטור לאנימציה ואנימציית פיקסלציה בה הגוף של האנימטור הופך להיות חלק מהיצירה.


 

פיזיקה באש ובמים

חשבתם פעם איך פועל תנור המיקרוגל? מהו זרם חשמלי? מהי אנרגיה סולרית? 
הפיזיקה היא מדע יסוד שבעזרתו ניתן להבין תופעות רבות בחיינו. 
הצטרפו אלינו לגלות, בעזרת ניסויים ומשחקים, את העולם המופלא הסובב אותנו. הפיזיקה גם מקדמת חידושים טכנולוגיים ומתרחבת לתחומים חדשים כגון ביוטכנולוגיה, ננוטכנולוגיה, חקר המוח, פיתוח מכשור רפואי, חקר החלל ועוד.
נחשף לנושאים בפיזיקה הכוללים, גלים, מגנטיות, אנרגיה, גרוויטציה, תנועות מכניות, חיכוך, קול, אור, ועוד… 
בואו להכיר את הפיזיקאים הגדולים: ניוטון, איינשטיין ואחרים.

 

אומנות הקרקס

מאז ומעולם הקרקס היה מוקד משיכה לאלו שרצו לראות משהו אחר, שרצו להרגיש את תחושת הפליאה ההתפעמות והחופש.
במחנה עולם הקרקס, נפגוש את העולם בדרכים יצירתיות וננסה להתבונן בו בפליאה ובחקירה בלתי נגמרת.
נלמד איך להתמצא בעולם תוכן שלא מוכר לנו, אך לנהל נכון את הזמן ואיך להפיק הנאה גם במהלך הדרך.
נתנסה בכלי קרקס מגוונים ונגלה איך זריקה של חפצים באוויר יכולה ללמד אותנו כל כך הרבה על הגוף שלנו, על תהליכי החשיבה שלנו ועל החיים שסביבנו.

 

מעבדה פצצה 

איך מייצרים פצצה? סטיק לייט? בושם? אש קרה? כימיה היא המדע של החומר החוקרת כיצד חומר בנוי, מהם תכונותיו וכיצד הוא פועל ומשתנה. היות וכל העולם סביבנו עשוי חומרים שונים, החל מן התאים החיים ועד לגרמי השמים, הכרת הכימיה שופכת אור על האופן בו אנו תופסים את העולם ומעמיקה את הבנתנו כיצד הוא פועל.
המחנה יכלול סדרת מעבדות, במסגרתה נבצע ניסויים ונכיר חומרים חדשים. תוך כדי כך, נבין את הקשר של אלה האחרונים לתופעות הטבע, ההנדסה ועולם החי.

 

אדריכלות

אדריכלות נחשבת לאחד המקצועות העתיקים בעולם וקיימת מהזמן שבו החל האדם לבנות לעצמו מחסה. האדריכלות היא התחום בו המדע והאומנות נפגשים יחדיו ומביאים לידי מימוש רעיון עיצובי ויצירתי ולפעמים בעל אמירה תרבותית תוך הישענות על עקרונות פיזיקאליים. 
במחנה נלמד שרטוט, נתכנן מבנה, נקיים סיורים לימודיים בקמפוס ונכיר מושגים מהתחום. בנוסף, נערוך סקירה היסטורית של הארכיטקטורה, מהתקופה הפרה-היסטורית דרך תרבויות יוון ורומא, ועד ימינו, כשבכל תקופה נדגיש את המאפיינים הארכיטקטוניים המרכזיים וניצור בהשראתם שלל יצירות, כולל מודל של עיר.


 

כוח המוח – שחמט ומשחקי חשיבה

בעולם של אינטרנט ותהליכים שמסתכמים בנגיעה אחת במסך - מחנה שחמט ומשחקי חשיבה מציע לכם לעצור, לחשוב, להתעמק ולשפר את היכולות המנטליות שלכם. במחנה, נלמד לכבד את השחקניות והשחקנים האחרים, להיות בקשב למהלכים של האחר ולתהליך החשיבה שלנו וניקח אחריות על המהלכים שאנחנו עושים.
נלמד איך מחשבים מהלכים קדימה? איך אפשר לפענח מהם התוכניות של האחר/ת? האם יש עצות שיכולות לשפר אותנו בכל משחקי החשיבה באשר הם? איך משתפים פעולה במשחקים?
במחנה: משחקים המשלבים אסטרטגיה, חברותיות, דמיון ויצירתיות.
אין צורך בידע מוקדם!*

 

מחנאות והישרדות

נקודת המפגש בין האדם לטבע. אין ספק שזוהי משימה לא פשוטה לשרוד בג'ונגלים באפריקה, ביערות באירופה או אפילו על אי בודד. מה לוקחים למסע שכזה? כיצד מוצאים מים לשתייה? כיצד משיגים אוכל? איך בונים מחסה? כיצד מזהים את השעה ביום? איך מסתווים בשטח? וכיצד מטפלים בפציעות? ובכן, הישרדות בטבע זו לא תורה, זה מדע! ובמחנה אנחנו נלמד ונתנסה במדע ההישרדות.

 

תעופה וטיסנאות

איך טס מטוס ללא טייס? במחנה נכיר מושגי יסוד רבים מתחום המדע, כוח העילוי, דחף, גרר, אופן תעופת מטוסים, הגאי המטוס ואת תפקידם. נלמד גם כיצד טסים מטוסים ללא טייס. נכיר את שיטת ניסוי וטעיה בהנדסה ונבצע ניסויים מדעיים רבים על כל הכוחות האווירודינאמיים, נדגים דחף ונשגר טילים, נדגים מהו כוח העילוי ונבנה ואף נטיס טיסנים. נבצע ניסויים בכוח הגרר והכבידה. המחנה מעודד סקרנות, ויצירתיות, ומדרבן להיות ממציאים צעירים באמצעות הידע האווירודינמי שנצבר החל באחים מונגולפיה ממציאי הכדור הפורח, דרך אוטו ליליינטל ממציא הדאון והאחים רייט.

 

אנימציה ממוחשבת 

במחנה אנימציה למשחקי מחשב נכיר את עולם האנימציה הממוחשבת ונלמד כיצד ליצור משחקי מחשב. בשלב הראשון נכיר ונלמד על כלי הציור הממוחשבים ונכין רקעים ודמויות. בשלב השני נגרום ליצירות שלנו לזוז וניצור סרטונים של אנימציה. בשלב הבא נתחיל לתכנת את המשחק, נלמד כיצד ליצור כפתורים אינטראקטיביים וכיצד לשלב אותם בבניה של משחקי מחשב.

 

צילום

מחנה צילום במצלמת רפלקס DSLR למתחילים עבור כיתות ז'-ט'.
במחנה נלמד לשלוט במצלמה באופן נרחב. נכיר כפתורים ותפריטים, נבין מה ההבדלים בין עדשות שונות – נלמד מהי חשיפה ואיך לשלוט בה במצב ידני M כמו צלמים מקצועיים. כל יום נלמד חומר חדש ונצא לצלם ולתרגל יחד. כל משתתף/ת מתבקש/ת להביא מצלמת DSLR לכל המפגשים. יש אפשרות להביא מצלמות דמויות DSLR בהתייעצות מוקדמת עם המדריכה.

 

זיהוי פלילי

כשחוקר מגיע לזירת פשע הוא צריך לגייס לעזרתו את כל המידע שאפשר לאסוף מהזירה על מנת לפתור את הפשע במהירות וביעילות. במחנה, נלמד כיצד לזהות ראיות שונות וכיצד לנתח אותן ולהסיק מהן מסקנות. נלמד על המדע והביולוגיה שמאחורי טביעות אצבעות, על הפיזיקה של סימני ירי, על הכימיה של סמים וזה רק על קצה המזלג. המחנה ישלב התנסות מעשית והבנה של זירות פשע והמאפיינים שלהן לבין העמקה ביסודות המדעיים עליהם מבוססות השיטות השונות. 

 

סמינר במדעי החלל

עולם החלל מלא באינספור עולמות ייחודיים. בסמינר נצא למסע היכרות ומחקר ברחבי הגלקסיה. נכיר לוויינים ורכבי חלל שונים ואמצעי מחקר מטלסקופים ועד לוויינים. נלמד על חיי כוכבים כולל ענקים אדומים, ננסים לבנים וחורים שחורים. ולא פחות חשוב כיצד אנו מחפשים חיים בחלל החיצון. בתוך כל המורכבות הזו נבצע מחקרים בסיסיים, ניסויים, תצפיות, דיונים על חיים אחרים ואולי נגלה גם משהו על עצמנו. אם אתם מרותקים ומסוקרנים מעוצמת החלל החיצון...זה המקום בשבילכם.

 

שגרירי המחר

התכנית מקנה למשתתפים התנסות חווייתית מעבודתם של הדיפלומטים והשגרירים. נלמד איך מייצגים מדינה בעולם ונשחק במשחקי תפקידים בינלאומיים. בנוסף לידע הנרכש, המשתתפים גם מפתחים כישורים נרחבים הכוללים: דיבור בפני קהל, העברת מידע, כושר שכנוע, ניתוח מצבים, כישורי מחקר, תקשורת בין-אישית וחשיבה ביקורתית.

 

פייתון (Python) 

במחנה נכיר עולם התכנות, נכיר מהי שפת תכנות ומהם שימושיה.
נעמיק בשפת התכנות Python ונלמד לבצע פעולות בסיסיות בשפה. נלמד כיצד להשתמש בפקודות, ליצור לולאות ולהשתמש במילונים. בסוף המחנה נגיע לרמה בסיסית בתכנות בשפת ה- Python ויהיו בעלי ידע ויכולת לתכנת תוכניות מחשב באמצעותה.

 

צילום למתקדמים

מחנה צילום במצלמת רפלקס DSLR למתקדמים עבור כיתות ז'-ט'.
במחנה, נקים חדר חושך, נכין פוטוגרמות ונצלם במצלמות שנכין ונדפיס את הצילומים.
נרחיב את הידע על השימוש במצלמה ונוסיף שימוש בפלאש. נכיר עבודות של צלמות וצלמים מתקופות שונות ומתחומים שונים שיתנו לנו השראה לצילום פרויקטים כמו צילום פורטרט וצילום טבע דומם. 

ידע וציוד נדרש:

מתאים למי שיש מצלמה ויודע/ת לצלם בה במצב חשיפה ידנית (מצב M).
כל משתתף/ת מתבקש/ת להביא מצלמת DSLR לכל המפגשים.
קופסת קפה גדולה ממתכת עם מכסה ממתכת (כמו קפה נמס של עלית).

 

כימיה במטבח

בכל פעולה שאנחנו עושים במטבח אנחנו מפעילים תהליכים כימיים, ביולוגיים ופיסיקליים שמשנים את הצבע, המרקם, הטעם והריח, ותכונות נוספות של חומרי-המזון. שפים משקיעים מאמצים רבים לפתח שיטות בישול חדשות על מנת להפתיע את הלקוחות שלהם עם דברים חדשים. חלק מהשיטות התפרסמו בזכות שימוש בחומר גלם חדש ואחרות התפתחו בזכות מפגש עם מדענים שהכירו לשפים מכשירים חדשים כמו שימוש בחנקן נוזלי, לייזריים צנטריפוגות ועוד. במחנה המשתתפים יחשפו לנושאים כמו חלבונים, סוכרים, שומנים, חומרי טעם וריח.

 

סמינר ברפואה ובאורח חיים בריא 

למה לספורטאים יש קצב לב נמוך יותר משאר האוכלוסייה? מה משותף לכלי הדם שלנו ולמערכות השקיה? האם נכון להניח קרח על כוויה? מה משותף בין שיר של ג'סטין ביבר ליכולת להציל חיים? איך בעתיד נתאים את הטיפול התרופתי למטופל כמו שמתאימים תפריט לסועד במסעדה?
העולם הרפואי הוא עולם מתפתח שנוגע כמעט בכל תחום בשגרת החיים שלנו. ניפגש ליומיים מרתקים שיעסקו בפיזיולוגיה של המאמץ, עקרונות בעזרה ראשונה, רפואה מותאמת אישית ואפילו נקיים האקטון רפואי.

 

 
סמינר ברפואה ובאורח חיים בריא

למה לספורטאים יש קצב לב נמוך יותר משאר האוכלוסייה? מה משותף לכלי הדם שלנו ולמערכות השקיה? האם נכון להניח קרח על כוויה? מה משותף בין שיר של ג'סטין ביבר ליכולת להציל חיים? איך בעתיד נתאים את הטיפול התרופתי למטופל כמו שמתאימים תפריט לסועד במסעדה?

העולם הרפואי הוא עולם מתפתח שנוגע כמעט בכל תחום בשגרת החיים שלנו. ניפגש ליומיים מרתקים שיעסקו בפיזיולוגיה של המאמץ, עקרונות בעזרה ראשונה, רפואה מותאמת אישית ואפילו נקיים האקטון רפואי.

*עקב מיעוט נרשמים המחנה לא יפתח. 

סמינר טכנולוגיה ויזמות

*עקב מיעוט נרשמים המחנה לא יפתח. 

עפים על החלל

*עקב מיעוט נרשמים המחנה לא יפתח.