מחנה קיץ - ירושלים

 

 *ניתן לרשום ילד.ה לשני מחנות לכל היותר

 

לטבלת מקומות פנויים - מחנות קיץ 2021 נוער שוחר מדע - לחץ   כאן

הירשמו עכשיו

קישור לטופס רשימת המתנה

עולים לכיתות ג-ד

 

מדע כיף

אם אתם אוהבים לעשות ניסויים בבית ומתעניינים במדע, הגעתם למחנה הנכון! הצטרפו אלינו למסע בין תחומי המדע השונים: כימיה, פיסיקה, מדעי החיים ועוד. סדנאות ופעילויות חווייתיות בהם ילמדו התלמידים עקרונות מדעיים מרכזיים. מה זאת אש? איך מייצרים פצצות ומעיפים טילים? כיצד פועלים צעצועים? מהו עקרון שיווי המשקל? מה הקשר בין מטבח ובין מולקולות? והאם למטבח המולקולארי יש טעם טוב? איך מפענחים טביעות אצבעות? ואילו ריאקציות כימיות משמשות בלשים? כיצד פועלת מערכת הראייה שלנו? ומהם תעתועי ראייה?
במחנה: חושים, תעתועי ראיה, טילים, זיקוקים, מטבח מולקולארי, חומצות ובסיסים, טביעות אצבע, כוח השמש, חנקן נוזלי, קרח יבש וגלידות! 

 

עפים על החלל

בקורס שלנו השמים הם רק שלב המעבר בדרך אל החלל. נלמד על תעופה וכלי תעופה שונים כגון מצנח, רקטות, מסוקים, מטוסים וכמובן חלליות. על מנת להבין את התנועה באוויר נבנה ונטיס רכבי תעופה בסיסיים. נמשיך אל הכוכבים ונלמד לראותם בטלסקופ שנרכיב יחדיו, נכיר את מערכת השמש, נבנה שעון שמש ו"שעון ירח", נשגר רקטות, נלבש חליפות חלל ונבצע סימולציות אסטרונאוטים וכמובן, נטייל ברחבי החלל בעזרת תוכנה אסטרונומית.
אז, מוכנים לשיגור?

 

עידן הקרח - מחנה חלל וגאולוגיה

במחנה נלמד על מערכת השמש, על ההיסטוריה של כדור הארץ וכוכבי לכת אחרים. נכיר תהליכים שעומדים בבסיסן של תופעות גיאולוגיות בכדור הארץ ובכוכבים אחרים ביקום. נלמד על רובוטים ולוויינים שחוקרים את ההיסטוריה של כוכב הלכת מאדים, כיצד הוא נראה בעברו והאם היו בו חיים.
אז.... אם אתם רוצים ללמוד כיצד נוצרים מאובנים?
אם מרתק אתכם חיפוש חיים בחלל החיצון?
זה המחנה בשבילכם .... !

 

הישרדות
לפנינו משימה לא פשוטה והיא- לשרוד בג'ונגלים באפריקה, ביערות באירופה או אפילו סתם על אי בודד. מה הייתם לוקחים אתכם? כיצד יודעים מה מותר לשתות? לאכול? אילו בע"ח מסוכניםבאמת או רק עושים את עצמם? כיצד נותנים עזרה ראשונה? איך אנחנו יכולים באמצעים פשוטים להסוות את עצמנו?בואו ללמוד איתנו איך לשרוד בטבע!
במחנה: שימוש בחושים, תעתועי ראייה, טכניקות הישרדות, אש בלי גפרורים, אמצעי חיזוי וניווט, בעלי חיים, התפלת מים, הגדרת צמחים, צבעים בטבע, הסוואה ומיומנויות עזרה ראשונה

 

כוח המוח – שחמט ומשחקי חשיבה

בעולם של אינטרנט ותהליכים שמסתכמים בנגיעה אחת במסך- מחנה שחמט ומשחקי חשיבה מציע לכם גם את הצד השני של המטבע.
לעצור, לחשוב, להתעמק ולשפר את היכולות. לכבד את השחקניות והשחקנים האחרים, להיות בקשב למהלכים של האחר ולתהליך החשיבה שלנו. לקחת אחריות על המהלכים שאנחנו עושים.
איך מחשבים מהלכים קדימה? איך אפשר לפענח מהם התוכניות של האחר/ת? האם יש עצות שיכולות לשפר אותנו בכל משחקי החשיבה באשר הם? איך משתפים פעולה במשחקים?
במחנה: משחקים המשלבים אסטרטגיה, חברותיות, דמיון ויצירתיות.
1. שחמט לכל הרמות
2. משחקים קלסיים ואהובים: מתיישבי קטאן, דיקסיט, קרקסון, מנצ'קין, אבאלון, האי הנעלם ועוד.
3. משחקים חדשים מכל העולם: מיסטיריום, קולט אקפסרס, 7 וונדרס ועוד.
4. "חושבים בענק": משחקי חשיבה בגודל ענק—המשתתפים מתפקדים כדמויות במשחק!
5. סדנת המצאת משחקים: ניתוח משחקי חשיבה קיימים ותהליך מודרך של המצאת משחק חדש.
אין צורך בידע מוקדם!*

 

סקראצ' בחלל

החלל הוא עולם מופלא ומסתורי בו הדמיון שלנו יכול לקחת אותנו לעולמות יצירתיים ודימיוניים! את העולם שלנו בחלל ניצור ע"י תוכנת סקראץ' שבאמצעותה ניתן ליצור משחקים, קליפים, אנימציות ועוד. במחנה החניכים יכירו את עולם המחשב מהיסודות וישתמשו במושגים ובכלים שלמדו ליצור דמויות, משחקים, סרטונים קצרים ועוד. המסע לחלל חסר גבולות תכף יוצא! אתם באים?

 

כימאים צעירים

כיצד ניתן להבין את העולם? ואיך הוא פועל? אלה שאלות גדולות מאוד שטרם נמצאו להן כל התשובות... אנו ממליצים על דרך טובה להתחיל לענות: הכרת מדע הכימיה! "כימיה היא מדע החומר ותפקידה להסביר כיצד חומר בנוי, מהם תכונותיו וכיצד הוא פועל ומשתנה. העולם סביבנו עשוי חומרים שונים, החל מן התאים החיים ועד גרמי השמים. המחנה יכלול סדרת מעבדות, במסגרתן יבצעו המשתתפים ניסויים ויכירו חומרים חדשים.
הכרת הכימיה שופכת אור על האופן בו אנו תופסים את העולם ומעמיקה את הבנתנו כיצד הוא פועל.

 

אומנות חומרי היצירה

מציורי המערות ועד היום אמנות הייתה כלי חשוב כדי לתאר את רוח הזמן. כל תקופה הביאה איתה פיתוחים טכנולוגים ואמנים השתמשו בטכניקות שונות ומגוונות בכדי ליצור,להביע את עצמם ואת מה שקורה סביבם. במחנה זה נכיר מקרוב טכניקות יצירה שונות וייחודיות, נתוודע לשיטות עבודה מהעת העתיקה ועד היום וניצור בעזרתן ובהשראתן תוצרים אישיים מרשימים. נצא למסע בעקבות אמנים וזרמים משמעותיים, אשר יצרו באותן טכניקות ואף שכללו אותן.
מחנה של גילוי והיכרות מעמיקה עם חומרים וצבעים, עם טכנולוגיות וטכניקות אומנותיות מגוונות ועם המון יצירה ועשייה יצירתית.

 

עולם מלא חיים - ביולוגיה

אנו חיים בעולם מלא יצורים: נראים ובלתי נראים, קטנים וגדולים, מעניינים ולעיתים אף נדירים... מיהו הדג המהיר ביותר? ומי החרק הכי כבד? איזו חיה טועמת בעזרת הרגליים? ולמה לטווס זנב כל כך מפואר?
נלמד על אקולוגיה ועל סביבות מחייה מגוונות, נכיר מערכות ואיברים שונים בגוף האדם, נעשה ניסויים בבוטניקה ונתנסה במיקרוביולוגיה. בואו לחוות עולם מעט שונה, אך מלא חיים!

 

סטופ מושן

במהלך המחנה נלמד כיצד ליצור סרטי אנימציה. נכיר את התוכנה מאנקי ג'אם. נשתמש בפלסטלינה כדי ללמוד על יסודות האנימציה.
נתנסה בחומרים וסגנונות אנימציה שונים. אנימציה מצוירת בלוח מחיק, אנימציה קאט אווט מגזירות נייר ואנימציית חפצים ועוד.
נצפה בסרטונים ונכיר סגנונות חדשים של אנימציה.

 

אווטר – האלמנט החמישי

מים, אדמה, אש , אויר... ארבעת האלמנטים אשר בעת העתיקה היו למודל החומר, היוו השראה להרבה סרטים וסדרות טלוויזיה.
כיום ידוע שעל האלמנטים הללו חוקי הפיזיקה והכימיה פועלים... אך לכל אלמנט יש את המאפיינים הייחודיים לו.
במחנה זה נלמד על התנהגותם של החומרים הסובבים אותנו. נתנסה ונלמד איך החומרים מגיבים לכוחות שונים ואיך הם פועלים זה מול זה.
כל אלה ועוד תוכלו ללמוד במחנה האלמנט החמישי!

 
מדענים צעירים 

הידע המדעי משנה תפיסה ומעצב תדיר בעקבות תגליות ומחקרים חדשים. איך מדענים חוקרים ומגיעים למסקנות? במחנה נחשוף את התלמידים לתופעות טבע מחקרים ותגליות ששינו את פני האנושות.

 

אומנות ותיאטרון

נצייר, נפסל, נבנה תפאורות מחומרים שונים ובכלל ניצור בחומר וצבע. במחנה נלמד לבנות דמויות ולבנות סיפור. אם אתה אוהבים להמציא סיפורים, ולתת להם חיים, הצטרפו למחנה שכולו תיאטרון ואומנות.


עולים לכיתות ה-ו

 

מייקרים בתלת ממד

מחנה ללימוד עיצוב והדפסה בתלת ממד המשלב כלים דיגיטליים, פיתוח הדמיון, יצירתיות וראיה מרחבית.
במהלך המחנה ילמדו התלמידים על טכנולוגיות שונות לייצור ועיצוב, ויתנסו במגוון חומרים ודרכיי ייצור.
כמו כן, התלמידים ילמדו את השלבים הכרוכים בהדפסה תלת-ממדית, החל משלב תכנון המוצר, בנייתו כמודל דיגיטלי במחשב ועד יצירתו כעצם ממשי המודפס בתלת ממד.

 

חומרים משוגעים

העולם שלנו מלא בחומרים מוזרים ומשוגעים שמקיפים אותנו...ואפילו נמצאים בתוכנו. עם זאת, אנו לא תמיד מבחינים בתכונות חומרים אלו. במחנה זה נחקור את העולם המופלא של מדע החומרים. מהו הרכבו של החומר? מהם תכונותיו ומבנהו? ואלו שינויים חלים בו כאשר הוא בא במגע עם חומר אחר או אנרגיה? במחנה- מצבי צבירה, חומרי נפץ, פולימרים, קריסטלים, זכוכית, הכנת ניילון, חומרים פלורסנטים ופוטו כרומיים.

 

רופאים צעירים

רוצים להתנסות במדעי הרפואה? ללמוד על מערכות גוף האדם? ואפילו לנתח איברים מן החי?
הצלת חיים, טיפול בחולים ומחקר רפואי הם עיסוקיו המרכזיים של הרופא.
במחנה זה נכיר את שבועת הרופא, את מערכות גוף האדם, בבריאות ובחולי ונתעסק בשאלות האתיות המעסיקות את הרופאים.

 

קומיקס

רוצים לדעת לצייר אנשים, חיות ומקומות? לספר סיפורים עם פריימים ובועות? והכול בקווים פשוטים וצורות קלות!!
אנו מציעים קורס מקצועי שילמד אתכם בסיס נרחב של שפת הקומיקס. במהלך השיעורים נפתח מיומנויות טכניות ויצירתיות בעזרת תרגילים כמו: איור דמויות והכרות עם אנטומיה אנושית, איור ואפיון סביבה (חיי, צומח ודומם), בניית קומפוזיציות מעניינות והבחנה בין עיקר וטפל, חוקי פרספקטיבה, ועוד. ננסה להבין מה ההבדלים בין איור, קומיקס ואמנות ואיפה מדיות אלה נפגשות ומשתלבות.
בתום המחנה תצאו אמני קומיקס צעירים, עם שלל עבודות וסיפורים שיצרתם בעצמכם. במסגרת המחנה כל משתתף יקבל ערכה ליצירת קומיקס מקצועי.

 

רובוטיקה

במחנה זה התלמידים יחשפו לעולם האמיתי של אתגרים הנדסיים, על ידי בניית רובוטים ומשחקים שונים ומגוונים שיתוכנתו וייבנו ע"י הילדים לפעול באוטומיזציה מלאה.הרובוטיקה היא תחום ייחודי בהנדסה וטכנולוגיה המשלב כמעט כל היבט טכנולוגי והנדסי, כמו גם תחומי מדע כגון מכניקה וחשמל. הערכות הרובוטיות עליהם יעבדו המשתתפים הם של חברת LEGO . 

המשתתפים יתנסו בתוכנת: lego mindstorms labview for ev3

 

רובוטיקה וחלל

מחנה רובוטיקה וחלל לוקח את החניכים למסע ייחודי וחווייתי בעולם הרובוטיקה ושימושיו בחלל החיצון ובמיוחד על פני כוכב הלכת מאדים. המסע יתחיל עם סקירה נרחבת על מאדים והאתגרים השונים- מקרינה מסוכנת ועד תנאי השטח הקשים בכוכב איתם צריך להתמודד הרובוט... או בשפה מקצועית- ה'רובר'. לאחר הכרות עם האתגרים ודרכי ההתמודדות, נוכל לצאת למסע לימודי מרתק בתחום ההנדסה והתוכנה. את המסע נחתום במימוש הידע שצברנו בבניית רובוט משוכלל ואוטונומי שייקח אותנו אל עבר המשימה המיועדת בחקר מאדים והחלל.
בשיעורים, התלמידים יכירו את רכיבי הרובוט, ישפרו מיומנויות שימוש ברכיבי לגו טכני, יגדירו פקודות לרובוט באמצעות תכנות גרפי וישתמשו בחיישני אור, קול, מרחק וצבע.

 

פיזיקה באש ובמים

חשבתם פעם איך פועל תנור המיקרוגל? מהו זרם חשמלי? מהי אנרגיה סולרית?
הפיזיקה היא מדע יסוד שבעזרתו ניתן להבין תופעות רבות בחיינו.
הצטרפו אלינו לגלות, בעזרת ניסויים ומשחקים, את העולם המופלא הסובב אותנו. הפיזיקה גם מקדמת חידושים טכנולוגיים ומתרחבת לתחומים חדשים כגון ביוטכנולוגיה, ננוטכנולוגיה, חקר המוח, פיתוח מכשור רפואי, חקר החלל ועוד.
המשתתפים יחשפו לנושאים בפיזיקה הכוללים, גלים, מגנטיות, אנרגיה, גרוויטציה, תנועות מכניות, חיכוך, קול, אור, ועוד…
בואו להכיר את הפיזיקאים הגדולים: ניוטון, איינשטיין ואחרים.

 

פיזיקה וצילום

באופטיקה נראה איך אור זז? ממה מורכב צבע? ואיך אפשר לצלם דרך זגוגיות? אופטיקה גיאומטרית ואופטיקה פיזיקאלית - לראות את העולם באור חדש.
במפגשי הצילום נבלה יחד בחדר חושך, נכין פוטוגרמות, נבנה מצלמת נקב מקופסא ונצלם בעזרתה עם ניירות צילום בשחור לבן אותם נפתח בכימיקלים מיוחדים ממש כמו לפני 150 שנה.
בנוסף נצא לצלם עם בסמארטפונים תוך כדי התנסות בצילום קומפוזיציות שונות, תעתועי ראיה ותרגילים מהנים נוספים. נבין יחד מתי משתמשים במושגים כמו אורך מוקד, רזולוציה וחשיפה.
ציוד נדרש:
סמארטפון תקין עם בטרייה תקינה ומצלמה.
קופסת קפה גדולה ממתכת עם מכסה ממתכת (כמו קפה נמס של עלית). 

 

אומנות הקרקס

מאז ומעולם הקרקס היה מוקד משיכה לאלו שרצו לראות משהו אחר, שרצו להרגיש את תחושת הפליאה ההתפעמות והחופש.
בקורס עולם הקרקס, נפגוש את העולם בדרכים יצירתיות וננסה להתבונן בו בפליאה ובחקירה בלתי נגמרת.
נלמד איך להתמצא בעולם תוכן שלא מוכר לנו, אך לנהל נכון את הזמן ואיך להפיק הנאה גם במהלך הדרך.
נתנסה בכלי קרקס מגוונים ונגלה איך זריקה של חפצים באויר יכולה ללמד אותנו כל כך הרבה על הגוף שלנו, על תהליכי החשיבה שלנו ועל החיים שסביבנו.

 

מעבדה פצצה

איך מייצרים פצצה? סטיק לייט? בושם? אש קרה? כימיה היא המדע של החומר החוקרת כיצד חומר בנוי, מהם תכונותיו וכיצד הוא פועל ומשתנה. היות וכל העולם סביבנו עשוי חומרים שונים, החל מן התאים החיים ועד לגרמי השמים, הכרת הכימיה שופכת אור על האופן בו אנו תופסים את העולם ומעמיקה את הבנתנו כיצד הוא פועל.
המחנה יכלול סדרת מעבדות, במסגרתה יבצעו המשתתפים ניסויים ויכירו חומרים חדשים. תוך כדי כך, יבינו את הקשר של אלה האחרונים לתופעות הטבע, ההנדסה ועולם החי.

 

במקרה או שלא במקרה

קשקוש של ילד קטן שהופך ליצירת אמנות, בעלי חיים שצועדים על משטח ומטביעים תבניות מופלאות ומסיבת תה נטושה שזוכה בתחרויות צילום...במקרה או שלא במקרה???
במחנה נתנסה בחוויה של יצירה מופלאה מדברים שאנו פוגשים במקרה (או שלא במקרה) ונאתגר את החשיבה שלנו על ציור, פיסול, סיפור ואמנויות אחרות.
ובעיקר, נהפוך בלאגן ליצירות נפלאות.

 

סדנה בתלת ממד

סדנה הנמשכת כחמישה ימים, בה נלמד עיצוב והדפסה בתלת ממד באמצעות כלים דיגיטליים, יצירתיות וראיה מרחבית.
במהלך המחנה ילמדו התלמידים על טכנולוגיות שונות לייצור ועיצוב, ויתנסו במגוון חומרים ודרכיי ייצור. נלמד לעצב אובייקטים להדפסה מוצלחת במדפסות  באמצעות התוכנה TINKERCAD.
התלמידים ילמדו את השלבים הכרוכים בהדפסה תלת-ממדית, החל משלב תכנון המוצר, בנייתו כמודל דיגיטלי במחשב ועד יצירתו כעצם ממשי המודפס בתלת ממד.

 

אדריכלות

האדריכלות היא התחום בו המדע והאומנות נפגשים: מימוש רעיון עיצובי ויצירתי ולפעמים בעל אמירה תרבותית תוך הישענות על עקרונות פיזיקאליים. אדריכלות נחשבת לאחד המקצועות העתיקים בעולם וקיימת מהזמן שבו החל האדם לבנות לעצמו מקלט. המחנה יכלול לימוד שרטוט, תכנון מבנה, סיורים לימודיים בקמפוס והכרת מושגים מהתחום. בנוסף, נערוך סקירה היסטורית של הארכיטקטורה, מהתקופה הפרה-היסטורית עד לימינו, כמובן דרך יוון ורומי, כשבכל תקופה נשים את הדגש על המאפיינים הארכיטקטוניים המרכזיים וניצור בהשראתם שלל יצירות, כולל מודל של עיר. כל משתתף יקבל ערכת שרטוט.

 

סדנה מציירים בקומיקס 

סדנה הנמשכת כחמישה ימים, בה נלמד לצייר קומיקס. במהלך המפגשים נפתח מיומנויות טכניות ויצירתיות בעזרת תרגילי איור ואפיון סביבה (חיי, צומח ודומם), בניית קומפוזיציות מעניינות, חוקי פרספקטיבה ועוד. בתום הסדנה תצאו עם ידע בהכנת קומיקס ושלל עבודות וסיפורים שיצרתם בעצמכם. כל משתתף יקבל ערכה ליצירת קומיקס מקצועי.

עולים לכיתות ז-ט

 

צילום

מחנה צילום DSLR מתחילים. כיתות ז'-ט'.
במחנה נלמד לשלוט במצלמה באופן נרחב.
נכיר כפתורים ותפריטים, נבין מה ההבדלים בין עדשות שונות – נלמד מהי חשיפה ואיך לשלוט בה במצב ידני M כמו צלמים מקצועיים. כל יום נלמד חומר חדש ונצא לצלם ולתרגל יחד.
כל משתתף מתבקש להביא מצלמת DSLR לכל המפגשים. יש אפשרות להביא מצלמות דמויות DSLR בהתייעצות מוקדמת עם המדריכה.

 

תלת מימד למייקרים

בואו להכיר וללמוד את עולם התלת ממד, לא רק באפשרות התאורטית להשיג בזמן קצר ביותר כל חפץ שאנו חפצים בו, במדפסת הביתית, אלא עצם הפיכת כל אחד מאתנו לבעל יכולות של מעצב תעשייתי. לא פחות.  יכולות אילו בדיוק עומדות לרשות התלמידים בקורס. בקורס לומדים התלמידים, באמצעות תוכנות עיצוב המוצר הידידותית Fusion 360  ו-Meshmixer, איך נגשים לחומר וכביד היוצר הופכים אותו למושא חלומותינו. מהצד השני, החומרה- המדפסת היא חלק מעניין בפני עצמו. איך היא עובדת? חומרי גלם אפשריים? איך בונים אותה ולאחר מכן מפעילים אותה? את כל אלה נלמד במחנה. 

 

פסיכוביולוגיה

מחנה בנושא פסיכוביולוגיה אשר יחשוף את התלמידים לשני תחומים קסומים בעלי ממשק ייחודי.
איך מסבירים את ההתנהגות שלנו? המחשבות, החלומות, הרגשות וההחלטות?
מה קורה במוח שלנו כשאנחנו מפחדים?
האם האופי שלנו נתון לשינוי? ולמה אנחנו מתנהגים בצורה מסוימת בסיטואציות חברתיות שונות?
בואו ללמוד ולחוות את הפסיכולוגיה של האדם והביטוי הביולוגי שלה.

 

נפלאות המזרח הרחוק

מה זה מנגה? ואיך מציירים שמש בסינית?
לרובנו, המזרח הרחוק הוא עולם זר לחלוטין. במחנה זה נחשוף את צפונות המזרח הרחוק: נגלה תרבויות חדשות ונלמד על המאפיינים הייחודיים וההיסטוריה המרתקת של האזור.
נכיר את המאכלים, המסורות והחגים של מדינות האיזור; נסקור את ההמצאות המדעיות ששינו את חיינו ומקורן במזרח, נתנסה בכתיבה ביפנית.
נלמד על דרכם של הסמוראים ושל לוחמי הקונג-פו, נעמוד על סוד הקסם של תרבות המנגה והאנימה ביפן של ימינו.
המחנה יכלול התנסויות חווייתיות בבישול, אמנויות לחימה וסדנאות יצירה.

 

צילום למתקדמים

מחנה צילום DSLR מתקדמים. כיתות ז'-ט'.
נקים חדר חושך, נכין פוטוגרמות ונצלם במצלמות שנכין ונדפיס את הצילומים.
נרחיב את הידע על השימוש במצלמה ונוסיף שימוש בפלאש. נכיר עבודות של צלמות וצלמים מתקופות שונות ומתחומים שונים שיתנו לנו השראה לצילום פרויקטים כמו צילום פורטרט וצילום טבע דומם.
ידע וציוד נדרש:
מתאים למי שיש מצלמה ויודע לצלם בה במצב חשיפה ידני (מצב M).
כל משתתף מתבקש להביא מצלמת DSLR לכל המפגשים.
קופסת קפה גדולה ממתכת עם מכסה ממתכת (כמו קפה נמס של עלית).

 

כימיה במטבח

שפים משקיעים מאמצים רבים לפתח שיטות בישול חדשות על מנת להפתיע את הלקוחות שלהם עם דברים חדשים. חלק מהשיטות התפרסמו בזכות שימוש בחומר גלם חדש ואחרות התפתחו בזכות מפגש עם מדענים שהכירו לשפים מכשירים חדשים כמו שימוש בחנקן נוזלי, ליזריים צנטריפוגות ועוד.
בכל פעולה שאנחנו עושים במטבח אנחנו מפעילים תהליכים כימיים, ביולוגיים ופיסיקליים שמשנים את הצבע, המרקם, הטעם והריח, ותכונות נוספות של חומרי-המזון.
במחנה המשתתפים יחשפו לנושאים כמו חלבונים, סוכרים, שומנים, חומרי טעם וריח.

 

סמינר במדעי החלל

עולם החלל מלא באינספור עולמות ייחודיים. בסמינר נצא למסע הכרות ומחקר ברחבי הגלקסיה. נכיר לוויינים ורכבי חלל שונים ואמצעי מחקר מטלסקופים ועד לוויינים. נלמד על חיי כוכבים כולל ענקים אדומים, ננסים לבנים וחורים שחורים. ולא פחות חשוב כיצד אנו מחפשים חיים בחלל החיצון. בתוך כל המורכבות הזו נבצע מחקרים בסיסיים, ניסויים, תצפיות, דיונים על חיים אחרים ואולי נגלה גם משהו על עצמנו. אם אתם מרותקים ומסוקרנים מעוצמת החלל החיצון...זה המקום בשבילכם.

 

בניית אתרים

במחנה נלמד HTML, השפה המרכזית בעולם האינטרנט. נלמד לעצב תוכן בצורה מהירה וקלה לשימוש, נלמד את הבסיס של Java Script ו- CSS. כל משתתף יוכל לבנות אתר עם תוכן בנושא המעניין אותו.

 

שגרירי המחר

התכנית מקנה למשתתפים התנסות חוויתית מעבודתם של הדיפלומטים והשגרירים. נלמד איך מייצגים מדינה בעולם ונשחק במשחקי תפקידים בינלאומיים. בנוסף לידע הנרכש המשתתפים גם מפתחים כישורים נרחבים הכוללים: דיבור בפני קהל, העברת מידע, כושר שכנוע, ניתוח מצבים, כישורי מחקר, תקשורת בין-אישית וחשיבה ביקורתית.