מחנה פסח 2022

פלייר פסח 2022

במהלך חופשת חג הפסח מרכז נוער שוחר מדע מקיים מחנה מדע.
המחנה יתקיים בקמפוס ספרא' גבעת רם - ירושלים.

המחנות יתקיימו בקמפוס ספרא (גבעת רם)  (5 ימי פעילות מלאים) בין השעות : 8:15-14:45.

עלות 925 ₪ (*ללא ארוחות)

*פתיחת קבוצה מותנית ברישום של 14 משתתפים. 


הירשמו עכשיו

 

במקרה של בעיה או תקלה- אנא כתבו לנו לתיבה- NSMhelp@savion.huji.ac.il

אנא פרטו: מה הבעיה/תקלה, מהו שלב הרישום וצרפו צילום מסך במידת האפשר.

 

בברכה,

סגל נוער שוחר מדע

 

לוז מחנה פסח

 

 

 

 

התכנים המוצעים לפי שכבת גיל:

כיתות ג'-ד'

"עשר המכות- הגירסה המדעית"

מצרים העתיקה הייתה "ערש התרבות" שרידים מאותה התקופה מצביעים על תרבות עשירה וידע רב. על פי ההגדה אחרי כל מכה, פרעה מבקש מהחרטומים לשחזר את המכה והם מצליחים לעשות זאת במכות הראשונות. האם המדע בן זמננו יכול לשחזר את מכות מצרים? איך הופכים מים לדם? האם קרח יכול לבעור? המחנה מציע פעילויות ממגוון תחומי המדעים: כימיה, ביוכימיה, פיזיקה ומדעי החלל, הקשורים לחג החירות.

 

אומנות

מה הקשר בין הסרט "למצוא את נמו" לקריעת ים סוף? האם במצרים העתיקה השתמשו באימוג'ים?
במחנה השנה נצא למסע של יצירה וחקירה סביב חג עם משמעויות מגוונות: חג הפסח, החירות והאביב.
נכיר את התרבות העשירה של מצרים העתיקה, נבחן את קריעת ים סוף מנקודת מבט גיאולוגית, נתנסה בכתב הירוגליפים, נאייר הגדה של פסח, נכיר אמנים ואמניות עכשווים ובעיקר נצייר, נפסל ונאייר במגוון חומרים!

 

 

"עפים על החלל"

במחנה שלנו השמים הם רק שלב המעבר בדרך אל החלל. נלמד על תעופה וכלי תעופה שונים כגון מצנח, רקטות, מסוקים, מטוסים וכמובן חלליות. על מנת להבין את התנועה באוויר נבנה ונטיס רכבי תעופה בסיסיים. נמשיך אל הכוכבים ונלמד לראותם בטלסקופ שנרכיב יחדיו, נכיר את מערכת השמש, נבנה שעון שמש ו"שעון ירח" נטייל ברחבי החלל בעזרת תוכנה אסטרונומית.

*המחנה מותאם לתלמידים שלא למדו מדעי החלל במסגרת נוער שוחר מדע

 

 

אנימציה 

במחנה נלמד כיצד ליצור סרטי אנימציה באמצעות תוכנת מחשב . נשתמש בפלסטלינה כדי ללמוד על יסודות האנימציה.
נתנסה בחומרים וסגנונות אנימציה שונים כמו אנימציה מצוירת בלוח מחיק, אנימציה קאט אווט מגזירות נייר ואנימציית חפצים ועוד. נצפה בסרטונים ונכיר סגנונות חדשים.
אז אם אתם רוצים להצית את הדמיון ולהחיות דמויות מציורים, הצטרפו למחנה זה.

 

 

כיתות ה'- ו'

 

"מעבדה פצצה"

עוד במצרים העתיקה השכילו החרטומים לחקור את מבנה החומרים ותכונותיהם, מאז ועד היום המשיכו מדענים לחקור ולפתח חומרים חדשים. איך מייצרים פצצה? סטיק לייט? בושם? סבון? חומר משמר? כימיה היא המדע החומר החוקרת כיצד חומר בנוי, מהם תכונותיו וכיצד הוא פועל ומשתנה. במחנה נכיר חומרים "עתיקים" לצד חומרים "חדשים" נתנסה במגוון רחב של תגובות כימיות שהיו ידועות בימי קדם וכאלה שפותחו בשנים האחרונות.

 

אדריכלות

האדריכלות הינו תחום בו המדע והאומנות נפגשים: מימוש רעיון עיצובי ויצירתי תוך הישענות על עקרונות פיזיקאליים. אדריכלות נחשבת לאחד המקצועות העתיקים בעולם, אשר התפתח משחר התרבות האנושית כאשר החל האדם לבנות מקלט לעצמו, מבני פולחן ומבני קבורה. דרך האדריכלות אנו לומדים על הלכי הרוח והתרבות של התקופות השונות. המחנה יעסוק באדריכלות מצרים העתיקה, והשפעתה החל מראשיתה דרך יוון ורומי ועד ימנו תוך שימת דגש על המאפיינים הארכיטקטוניים . נכיר מושגים מהתחום: קנה מידה, שרטוט ותכנון, פונקציונליות החלל וכדומה. באמצעות אלו נרכוש כלים אשר ישמשו אותנו כדי להעמיק בראשיתה של האדריכלות, בהשראתם ניצור שלל יצירות תוך מעבר בין דו ממד לתלת ממד. בנוסף יתנסו התלמידים בתכנון בית החלומות אותו ישרטטו וימדלו.

 

סקראץ' איט – מחנה תכנות

סקראץ' היא פלטפורמה אינטרנטית שבאמצעותה ניתן ליצור משחקים, סיפורים, אנימציות ועוד, באמצעות שפת תכנות פשוטה וקלה! במחנה החניכים יכירו את עולם המחשב מהיסודות וישתמשו במושגים ובכלים שלמדו ליצור דמויות, משחקים, סרטונים קצרים ועוד.
הדמיונות בראשם יהפכו למציאות שייצרו בדרך מהנה וייחודית. אם אתם רוצים ללמוד לבנות משחקים מגניבים בקלי קלות, זה המקום שלכם.

כיתות ז'-ט'

כתיבה יוצרת-תיאטרון 

מה ההבדל בין לספר על משהו לבין להציג אותו? כבר ביוון העתיקה הוצעו לשאלה הזאת תשובות רבות. בסדנה "להציג ולייצג" נשאל: מה קורה לטקסט כשמציגים אותו ולאירוע כשכותבים עליו? כיצד נוכל להפיח רוח חיים במה שאנחנו כותבים? ולאילו כיוונים פרשניים אפשר להמריא מתוך טקסט? בהשראת טקסטים מן המסורת הפילוסופית והתיאטרלית המערבית, נצא לתרגילי כתיבה ולתרגילי תיאטרון שונים שירחיבו את דמיוננו וישכללו את יכולות ההבעה המילוליות והגופניות שלנו.

ימים ראשון שני 10.4-11.4 בין בשעות 9:00-14:00

עלות הסדנה : 270 ש"ח

 

סמינר במדעי החלל

בסמינר נצא למסע קצר של הכרות עם גרמי השמים, נלמד להפעיל תוכנה אסטרונומית ולהשתמש בה לאימות נתונים בסיסי. נכיר שימושים של לוויינים ונבצע חקר פשוט בעזרת תמונות לווין. לבסוף, נביט בשמש בעזרת טלסקופ שמש מיוחד ונשגר רקטה פשוטה.

יום שלישי 12.4 בין השעות 10:00-15:00

עלות 150 ש"ח

 


למידע נוסף ניתן לפנות למשרד נוער שוחר מדע בטלפון: 02-6585346 או במייל nsmada@savion.huji.ac.il