חוגים

מרכז נוער שוחר מדע דוגל בחשיפה של תלמידים למדע כפי שנלמד ונחקר באוניברסיטה, בדגש על עידוד הסקרנות של הילדים והנוער, הקישור של המדע לחיינו, והחוויה המדעית בכללותה. לכן, החוגים במרכז נוער שוחר מדע, הם חוגים מדעיים בדגש חוויתי – החוויה של שאילת שאלות מדעיות, חווית המחקר, חווית התגלית וההמצאה, והחוויה של רכישת ידע בצורה פעילה. הפעילויות בחוגים מועברות  בצורת הרצאות אינטראקטיביות, סדנאות ופעילויות במעבדה.

מרכז נוער שוחר מדע מציע מגוון חוגי העשרה בשעות אחר הצהריים. החוגים מיועדים לתלמידי כיתה ג' - ט' ומתקיימים בקמפוס הפקולטה לחקלאות מזון והסביבה ברחובות

החוגים יחלו בשבוע של 01.11.20, בימי שני ושלישי 17:00-18:30

עלות 1550 ש"ח עבור 20 מפגשים (כיתות ג-ו)

עלות 930 ש"ח עבור 12 מפגשים (כיתות ז-ט)

 

 

ימי שני

ימי שלישי

ג-ד

עולם הוטרינריה

ניצני המחקר

ה-ו

מדעי החיים

המעבדה

ז-ט

אשנב לאקדמיה 

 

 

 


הירשמו עכשיו


למידע נוסף:

שירלי: טלפון 08-9489064 ומייל shirly.dk@gmail.com

טלי: טלפון 08-9489489 ומייל talitnsm@gmail.com

מידע על החוגים

כיתות ג-ד 

ניצני המחקר

אנו חיים בעולם דינאמי, המחקר המדעי מתקדם במהירות לגילויים חדשים ומסעירים בכל יום. כל מדענ/ית יודע/ת שצריך לדעת את הבסיס ולשאול שאלות, לחקור ולהעמיק.

בקורס, הילדים ילמדו מושגי יסוד במדע, יערכו ניסויים וישאלו שאלות. ילמדו כיצד מתרחשת פריצת דרך במחקר וכיצד עובדים במעבדה ושומרים על הבטיחות.

הילדים יערכו במהלך הקורס מחקר מדעי בקבוצות קטנות.

 

עולם הוטרינריה

אהבה ודאגה לשלום בעלי חיים היא נקודת ההתחלה של החוג לווטרינריה. בקורס הילדים/ות ילמדו כיצד מטפלים בגור, כיצד מתבצעת עבודת הוטרינר/ית, טיפול נמרץ לחיות , הכרות עם בעלי חיים שנמצאים בקרבתנו, למידה על מערכות פיזיולוגיות בגוף החי, ותקשורת בין בני אדם לחיות ובינם לבין עצמם.

 

 

כיתות ה-ו

המעבדה (כימיה)

אינספור חומרים נמצאים סביבנו ומשרתים אותנו בתחומים שונים בחיינו. חלק מהחומרים פשוטים ואחרים מורכבים וחדישים בהתאם לתקופה המודרנית בה אנו חיים ומפותחים על ידי כימאים בטכנולוגיות שונות.

נכיר את מבנה החומר מהיסוד נלמד על עקרונות של תהליכים כימיים תוך התנסות מעשית חווייתית ומאתגרת בכל מפגש של ניסויים מרהיבים כגון: גידול גבישים, בניית מזרקות מחליפות צבעים, שיגור טילים ועוד.

 

מדעי החיים

אנו חיים בעולם בעל מגוון עצום של צמחים ובעלי חיים קטנים וגדולים. חלקם מוכרים לנו יותר וחלקם פחות אך לכולם מאפייני חיים משותפים. במהלך הסדנה נכיר מקרוב יצורים שונים  נלמד על מערכות שונות בגוף האדם  ועל חמשת הקבוצות של רכיבי תזונה הנחוצים לתפקודו התקין של גוף האדם. 

 

כיתות ז-ט

אשנב לאקדמיה

האם ניתן לחלק את המדע לביולוגיה וכימיה? בקורס נבחן את הקשר בין הריאקציות הכימיות ליצירת חיים, בכל רגע נתון מתרחשים בגופנו ובעולמנו אינסוף תגובות כימיות . הקורס מיועד לילדים בעלי בסיס במדעים שרוצים להעמיק בתחום הביוכימיה. להתנסות בבחינת ריאקציות מורכבות, ובניית מחקר מדעי ראשוני.

 

הירשמו עכשיו