חוגים

פעילויות  >  ילדים ונוער  >  חוגים

מרכז נוער שוחר מדע דוגל בחשיפה של תלמידים למדע כפי שנלמד ונחקר באוניברסיטה, בדגש על עידוד הסקרנות של הילדים והנוער, הקישור של המדע לחיינו, והחוויה המדעית בכללותה.
לכן, החוגים במרכז נוער שוחר מדע, הם חוגים מדעיים בדגש חוויתי – החוויה של שאילת שאלות מדעיות, חווית המחקר, חווית התגלית וההמצאה, והחוויה של רכישת ידע בצורה פעילה.
 
הפעילויות בחוגים מועברת  בצורת הרצאות אינטראקטיביות, סדנאות ופעילויות במעבדה. מרכז נוער שוחר מדע מציע מגוון חוגי העשרה בשעות אחר הצהריים. החוגים מיועדים לתלמידי כיתה ג' ועד תלמידי התיכון ומתקיימים בקמפוס אדמונד י. ספרא (גבעת רם) ובפקולטה לחקלאות, מזון וסביבה ע"ש סמית בקמפוס רחובות.  
למידע נוסף ניתן לפנות לרכזת טליה דים
בטל': 02-6584901 או במייל: talyan@savion.huji.ac.il               

חוגים לכתות ג'-ד'

פעילויות  >  ילדים ונוער  >  חוגים > חוגים לכתות ג'-ד'

רובוטיקה  הקבוצה מלאה
החוג יתקיים בימי שני
החוג יעסוק ברובוטיקה, תחום אינטרדיספלינרי הכולל: פיזיקה, מתמטיקה, מחשבים, הנדסה.
במהלך החוג התלמידים יחשפו למערכות רובוטיות ולאתגרים העומדים בפני מדענים בתחומי המדע הטכנולוגיה הנדסה ומתמטיקה.
הערכות הרובוטיות עליהם יעבדו המשתתפים הם של חברת LEGO . הילדים ילמדו על מערכות החיישנים בהם ניתן לצייד את הרובוט ועל אפשרויות התכנות של הרובוט לביצוע מטלות שונות.
פעילות אישית ובקבוצות בתכנון בניה, הרכבה והפעלה של הרובוט.
ההתנסות והלמידה בערכות הרובוטיות תעשה בצוותים של שניים-שלושה תלמידים יחד.
 
 
יסודות הכימיה
החוג יתקיים בימי רביעי
אינספור חומרים נמצאים סביבנו ומשרתים אותנו בתחומים שונים בחיינו. חלק מהחומרים פשוטים ואחרים מורכבים וחדישים בהתאם לתקופה המודרנית בה אנו חיים ומפותחים על ידי כימאים בטכנולוגיות שונות.
נכיר את מבנה החומר מהיסוד נלמד על עקרונות של תהליכים כימיים תוך התנסות מעשית חווייתית ומאתגרת בכל מפגש של ניסויים מרהיבים כגון: גידול גבישים, בניית מזרקות מחליפות צבעים, שיגור טילים ועוד... 
לחוג יש להגיע במכנסים ארוכים ונעלים סגורות.
 
 
חוקרים צעירים  הקבוצה מלאה
החוג יתקיים בימי שני
נערוך היכרות עם מגוון נושאים נבחרים במדעי הטבע. מכוח הכבידה למעוף הציפורים ומסתרי נדידתן. מהכרת חיידקים מבעד למיקרוסקופ ועד להתבוננות אל כוכבים רחוקים באמצעות הטלסקופ. נבצע ניסויים בפיזיקה ובכימיה ועוד. הפעילות תתבסס על עבודת מעבדה, הדגמות ותצפיות תוך שימת דגש על הבנת שיטת המחקר המדעית וחשיבה עצמאית.

.

חוגים לכתות ה'-ו'

פעילויות  >  ילדים ונוער  >  חוגים > חוגים לכתות ה'-ו'

רופאים צעירים
החוג יתקיים בימי רביעי
החוג מקנה חשיפה למדעי הרפואה על ידי הכרת המערכות הגדולות בגוף האדם כגון: מערכת הלב והדם, מערכת הנשימה ומערכת העיכול. בכל מערכת נכיר את המבנה והפיזיולוגיה ונדון באספקטים קליניים ומחלות מאפיינות. נלמד כיצד בנוי התא וכיצד הוא מותאם לתפקידו. מה ההבדל בין וירוס לחיידק. מה רואים בצילום רנטגן, M.R.I,C.T, ואולטרסאונד. מהו הגנום האנושי וכיצד הגנטיקה משמשת את הרפואה היום ובעתיד.
בכל נושא ישולבו מעבדות והתנסויות מעשיות כגון שימוש במיקרוסקופים דיסקציות של אברי בקר.
 
 
אנימציה
החוג יתקיים בימי רביעי
כולנו רואים אנימציה בסרטים, סדרות טלויזיה ופרסומות איך הקסם הזה קורה? איך גוש פלסטלינה יכול להתעורר לחיים? איך דמות מצוירת יכולה לזוז לדבר ולשיר?
נלמד ליצור אנימציה בטכניקה שנקראת STOPMOTION. נייצר סרטוני אנימציה תוך התנסות בחומרים: פלסטלינה, בובות גזרי נייר, חפצים ואפילו עם אנשים שישמשו כבובות. נוסיף קול וצלילים והדמויות שניצור יוכלו לדבר. נצפה בסרטוני אנימציה מעניינים מהעולם המוקרנים בעיקר בפסטיבלים.
הקורס מיועד לחובבי אנימציה ויצירה!
 
 
מחשבים  הקבוצה מלאה
החוג יתקיים בימי שני
מי לא יודע לגלוש באתרי אינטרנט? לבנות אותם זה כבר סיפור אחר...
בחוג נלמד-
שפת HTML
פעלולים JAVSCRIPT ו- JQUERY
עיצוב דפי אינטרנט בעזרת CSS
בניית אתר אינטרנט אישי

 

 

אסטרונאוטים צעירים   חדש!
החוג יתקיים בימי רביעי
אתם מוזמנים להצטרף למסע מדעי קוסמי בעולם הזה ובעולמות אחרים.
נכיר ונתרגל את תוכנית ההכשרה הבסיסית של אסטרונאוט. נבנה ונפעיל טלסקופים, נבנה כוכב שביט במעבדה, נלמד על חיים בחלל החיצון,
נערוך תצפיות כוכבים, נבנה דאון ומבנה מותאם למושבה בחלל ונעבוד מול מידע לוויינים בזמן אמת!
 
החוג יתקיים בימי ד' בין השעות: 17:45-19:15 
המפגש הראשון יתקיים במהלך חודש נובמבר
.

 

.